Štát ponúka Slovákom prácu za 38-tisíc ročne. Môže ju robiť ktokoľvek bez praxe či kvalifikácie

laptop ge2a569551 1920

Ministerstvo práce môže vyplatiť osobným asistentom takmer 38 000 € ročne za ušľachtilú prácu, ale na druhej strane ide o záväzok na tisícky hodín ročne. Podľa informácií ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, príspevok je v hodnote 5,20 eura na hodinu a na pracovnú pozíciu môže kandidovať každý právne spôsobilý jedinec vo veku 18 rokov a viac.

Podľa informácií na sociálnej sieti, osobný asistent má pomáhať osobám s ťažkým zdravotným postihnutím s ich každodennými aktivitami a podporovať ich začlenenie do spoločnosti. Maximálny možný počet hodín osobnej asistencie na rok predstavuje až 7 300 hodín, čo by mohlo viesť k získaniu takmer 38 000 € ročne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Podanie žiadosti na príslušnom úrade práce je nevyhnutné a žiadosti musia byť písomne podané s odôvodnením. Pred podaním žiadosti ministerstvo odporúča, aby sa uchádzači informovali o všetkých náležitostiach a písomnostiach potrebných k žiadosti.

Pri rozhodovaní o príspevku od štátu je dôležitý aj komplexný lekársky posudok. Ak sa fyzická osoba podľa lekárskeho posudku nepovažuje za osobu s ťažkým zdravotným postihnutím, môže byť lekársky posudok podkladom na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď budete prehĺtať melónová semiačka. Ostanete prekvapení

Osobný asistent môže byť pre mnohých osobami s ťažkým zdravotným postihnutím cenným pomocníkom pri zvládaní ich každodenných aktivít a zlepšovaní ich kvality života. V prípade záujmu o takúto pracovnú ponuku by však uchádzači mali byť pripravení na záväzok tisícky hodín ročne.

Bližšie informácie o žiadosti môžeš nájsť na internetovej stránke ministerstva na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *