• 25 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Stačí kvapka tohto a komáre už u vás doma neuvidíte

Stačí kvapka tohto a komáre už u vás doma neuvidíte

Aj keď sa leto pomaly končí, objavujú sa stále. Prichádzajú v húfoch a privádzajú nás do šialenstva a vždy, keď vyjdeme na čerstvý vzduch, skončíme so svrbivými pľuzgiermi. Tu je niekoľko tipov, ako si pripraviť repelent proti komárom.

Je veľmi ťažké sa pred nimi ochrániť, pretože nikoho nešetria. Útočia najmä pri vode, keď sa chystáme oddýchnuť si od každodenného života. Zvyčajne proti nim nezaberajú žiadne chemické prípravky, ktoré stoja veľa peňazí. Preto sa oplatí siahnuť po domácich riešeniach, ktoré sú prírodné a účinné.

Ako si pripraviť repelent proti komárom?

Určite máte všetky potrebné ingrediencie na prípravu vo vlastnej domácnosti, pretože si nevyžaduje špeciálne opatrenia. Treba dodať, že príprava tekutiny trvá doslova chvíľu a pomôže v boji proti komárom na veľmi dlhú dobu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si túto vodičku doma a nastriekajte do rohov domu. Pavúky sa už neukážu

Prevarte liter vody a nalejte ju do hrnca s minimálnym objemom 1,5 litra. Prilejte 1 polievkovú lyžicu sušenej bazalky, ktorá je pre tento hmyz dráždivá. Potom pridajte asi 100 ml jablčného alebo liehového octu, ktorý má kyslú reakciu, takže je skutočným prostriedkom na odpudzovanie komárov.

Nakoniec pridajte 4 polievkové lyžice citrónovej šťavy, ktorá obsahuje vysokú koncentráciu organických kyselín. Takto pripravený odvar je potrebné decentne premiešať a nechať vychladnúť približne 1 hodinu. Po uplynutí tejto doby prípravok jednoducho preceďte a potom ho zrieďte vodou v pomere 1:1. Tekutina je bezpečná na použitie na pokožku. Môžete ju tiež nastriekať na nábytok, okná, parapety a dokonca aj na oblečenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Ďalšie spôsoby boja proti komárom

  • Ak pijete kávu, určite vám zostane usadenina, ktorá aj tak skončí v koši. To je veľká chyba, pretože ich môžete znovu použiť. Stačí ich vysušiť na slnku, potom ich nasypať do žiaruvzdornej nádoby a zapáliť. Na balkóne alebo terase vám tak vznikne príjemná vôňa, ktorá sa stane nepreniknuteľnou bariérou pre komáre.
  • Zmes vody a octu v pomere 1:1 komáre v okamihu zmetie. Vytrite ňou rámy dverí, okná a parapety, aby ste im odrezali prístup do domu.
  • V boji proti komárom pomôže aj výsadba vhodných druhov rastlín v kvetináčoch. Najlepšie sa osvedčí levanduľa, angelika, komonica a bylinky, ako napríklad rozmarín alebo korenie. Ich prítomnosť pomôže v boji proti komárom a ešte viac ozdobí dom.

Podobné články

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite…

Teploty sa pomaly vytrácajú, ale ostávajú…
Ľudia si na večer nanášajú pastu na papierové utierky. Vyriešia tým otravný problém

Ľudia si na večer nanášajú pastu…

Čo odpudzuje komáre doma? Ukazuje sa,…
Čech vymyslel spôsob ako sa navždy zbaviť komárov doma

Čech vymyslel spôsob ako sa navždy…

Komáre sú počas letných prázdnin dosť…
Nečudujte sa, že na vás idú komáre, keď nosíte túto farbu oblečenia

Nečudujte sa, že na vás idú…

Hmyz je v lete naozaj nepríjemný.…
Odpudzuje od nás alkohol komáre? Konečne vieme odpoveď

Odpudzuje od nás alkohol komáre? Konečne…

Na sociálnych sieťach možno nájsť diametrálne…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *