Ľudia začali strihať rožtek v hubke na riad. Vyriešili tým nechutný problém

hubka na riad

Hoci sa zvykne hovoriť o hubke na riad alebo o kuchynskej umývačke, tento malý obdĺžnik môže byť užitočný napríklad aj na čistenie v kúpeľni. Hubka na riad s odrezaným rohom by preto mala byť v každej domácnosti. Je to jednoduchý spôsob, ako sa vyhnúť fatálnej chybe.

Hubky na riad sa vo väčšine domácností používajú na čistenie tanierov a hrncov. Málokedy sa však pri tom zastavia. Väčšina z nás používa tieto všestranné hubky na riad na našuchorenie sporákov, drezov, vaní a dokonca aj záchodov. Ak používate na umývanie a čistenie špongie rovnakej farby, veľmi ľahko sa zamie….

Čo dáva hubka na riad s odstrihnutým rohom?

Mali ste niekedy pochybnosti o tom, ktorá špongia je na umývanie riadu a ktorá na čistenie? Pravdepodobne každý z nás už niekedy riešil túto dilemu. Jediným riešením v takejto situácii je zbaviť sa oboch špongii. Nikto by predsa nechcel umývať riad, ktorý práve konzumuje, hubkou, ktorú použil napríklad na čistenie toalety.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach

Bolo by to veľmi nehygienické a – mierne povedané – jednoducho nechutné. Preto je dobré urobiť jednoduché označenie, aby sa rozlišovalo medzi umývačkami riadu určenými na rôzne domáce úlohy. Ako to urobiť? Jedna hubka na riad by mala mať odstrihnutý roh. Vezmite nožnice a jeden z rohov odstrihnite šikmo. Takto ju budete môcť rozpoznať.

Nezáleží na tom, či hubku s odstrihnutým rohom používate na umývanie riadu alebo na čistenie. Dôležité je len to, aby ste vedeli, na čo je určená. Tento jednoduchý trik vám pomôže vyhnúť sa dilemám a možným chybám.

Ako často by ste mali vymieňať hubku na riad?

Hubka na riad je dokonalým prostredím pre baktérie. V záujme ochrany vášho zdravia je vhodné sa o ňu dobre starať a dostatočne často ju vymieňať. Odborníci radia, že by ste to mali robiť dokonca každých 5-7 dní. Takto si môžete byť istí, že vaše zdravie nie je ohrozené. Ak chcete trochu predĺžiť životnosť svojej čistiacej podložky, môžete ju doma dezinfikovať. Je dobré to robiť po každom použití.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Ako dezinfikovať hubku na riad?

Dezinfekciou hubky na riad sa odstránia všetky baktérie, ktoré sú nebezpečné pre naše zdravie. Môžete to urobiť niekoľkými jednoduchými spôsobmi.

  • Hubku vložte do umývačky riadu spolu s riadom. Po štandardnom umytí bude ako nová.
  • Použite mikrovlnnú rúru. Vložte do nej špongiu a spustite spotrebič na 30 až 60 sekúnd. Keď sa vypne, hubku vyberte kliešťami alebo počkajte, kým vychladne.
  • Urobte hubke kúpeľ. Namočte ju do liehového octu alebo vody s čajovým olejom. Takto ju nechajte pôsobiť cez noc. Zárodky a nepríjemné pachy zmiznú.

6 Replies to “Ľudia začali strihať rožtek v hubke na riad. Vyriešili tým nechutný problém

  1. Len nekomletný clovek odnesie hubku z toalety do kuchyne clanok ma vypovednu hodnotu o autorovi ktorý nevie co ma uz pisat

    1. Sporák, záchod a pod. som ešte nešuchorila….Bolo by treba návod, ako sa to robí a prečo… Iné unikátne slovné spojenia a výroky nekomentujem. Treba si aspoň overiť, čo píšem a uverejním. Hrôza, naša slovenčina, kde je v dnešnej dobe?

    2. Už len úplný imbecil nevie rozoznať hubku na toaletu od hubky na riad, bez odstrihnutia rožkov. A asi to bude taký istý jedinec,čo napisal tento článok. A vôbec nechápem komu je určený takýto článok. To máte ľudí už uplne za sprostych? 🤔

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *