Súd neprepustil Dědečka z väzby. Takýto je dôvod súdu, že Dědeček nesmie na slobodu

dedecek

Tragédia, ktorá zasiahla Slovákov v začiatku októbra minulého roka, sa stala nezabudnuteľnou. V večerných hodinách sa opitý Dušan Dědeček, šofér automobilu, nabúral do zastávky Zochová na Staromestkej ulici v Bratislave. (foto: tvnoviny.sk)

V tej chvíli sa na nej nachádzalo množstvo ľudí, prevažne študentov, ktorí smerovali na internáty. Nepočítané množstvo ľudí bolo zranených, avšak päť mladých študentov tragicky umrelo.

Dědeček, bývalý sekretár Deaflympijského výboru Slovenska, bol obvinený z viacerých trestných činov vrátane usmrtenia a bol poslaný do väzby. Bol tam tri mesiace a teraz žiada o prepustenie na slobodu. Prokurátor však jeho žiadosť zamietol a rozhodnutie bude mať na starosti Okresný súd.

Dědečka ostáva nakoniec vo väzbe a okresný súd nevyhovel jeho žiadosti o prepustenie.

Odôvodnil to súd tak, že existuje reálna obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Súd zároveň zamietol aj žiadosť o nahradenie väzby probačným dohľadom. Obvinený proti rozhodnutiu podal sťažnosť, rozhodovať o nej bude krajský súd. 

„V rámci vyšetrovania prebiehajú výsluchy svedkov, znalecké dokazovanie z rôznych vedných odborov, účelom ktorých je zodpovedanie odborných otázok,“ informoval hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo. Vyšetrovatelia stále skúmajú spôsob jazdy, správanie sa všetkých účastníkov cestnej premávky aj príčinu tragédie. Kedy bude vyšetrovanie skončené alebo bude nejaký posun vo veci, je zatiaľ ťažké predvídať.

Táto tragédia bola pre Slovákov šokom a bolo ťažké pochopiť, ako sa mohlo niečo takéto stať. Mnohí sa pýtali, ako je možné, že niekto môže jazdiť po alkohole a zničiť tak mnoho životov. Obvinený Dědeček bol kritizovaný za svoje konanie a mnohí volali po tvrdom treste.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Je dôležité, aby sa vinník ukázal zodpovedný za svoje činy a aby sa takáto tragédia už nikdy neopakovala. Je potrebné, aby sa jasne dalo najavo, že jazda po alkohole je neprijateľná a že takéto konanie sa musí trestať. Okrem toho, je potrebné, aby sa vyšetrovanie prípadu uskutočnilo rýchlo a spravodlivo, aby rodiny obetí dostali odpoveď na svoje otázky a aby sa zistilo, čo sa stalo a prečo.

Slovenská spoločnosť by mala byť jednotná v tom, že takéto tragédie musia byť potrestané a že musíme robiť všetko preto, aby sa už nikdy neopakovali. Je dôležité, aby sa všetci šoféri zodpovedne správali na cestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *