Skupina poslancov chcela právo na hotovosť v našej Ústave. Takto sa tomu vysmiali liberáli!

kotlebovci

Poslanci Národnej rady dnes odhlasovali ústavnou väčšinou možnosť, aby si v vedeli samotní poslanci tiež ústavnou väčšinou (90 poslancov) skrátiť volebné obdobie a vyvolať tak predčasné voľby.

Do hlasovania však nezaradil možnosť, aby mohli ľudia skrátiť volebné obdobie poslancom referendom. To sa nepáčilo opozičným poslancom a nezahlasovali tak za to napríklad Kotlebovci, Smer či Republika.

Za zmenu hlasovalo 92 poslancov zo 144 prítomných, proti bolo 44, zdržalo sa 11 poslancov.

Poslanci od Kotlebovcov navrhovali do hlasovania zaradiť aj ukotvenie práva na hotovosť v Ústave. Za toto hlasovalo len 44 poslancov a to všetci Kotlebovci, skoro všetci poslanci Smeru či poslanci okolo Milana Mazureka. Tu si môžete pozrieť hlasovanie.

„Dnes bola v parlamente opätovne otvorená rozprava k novele Ústavy, ktorej cieľom je ukotviť možnosť rozpustenia Národnej rady Slovenskej republiky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

V rámci rozpravy sme spolu s kolegami predložili aj doplňujúci návrh, o ktorom sa bude hlasovať zajtra o 11:00. V ňom dávame možnosť každému poslancovi NR SR voličom ukázať, ako úprimne to so Slovenskom myslí. Navrhujeme:

1. z Ústavy odstrániť ustanovenie o nadradenosti práve EÚ nad slovenskými zákonmi.

2. Ukotviť v Ústave právo občanov na platenie v hotovosti.“ uviedol poslanec od Kotlebovcov Martin Beluský.

https://www.youtube.com/watch?v=R5XL9m5orWM

Jeden z poslancov OĽANO sa v parlamente postaral aj o poriadnu hanbu

Dominik Drdul z OĽANO zabudol, že sú zapnuté mikrofóny a z jeho úst bolo počuť niečo ako „čo sa im nepáči do pi…“

Poslanec za ĽSNS Rastislav Schlosár sa v parlamente pustil do bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorú kritizuje za to, že odmieta zmeniť Ústav tak, aby o skrátení volebného obdobie mohli rozhodovať ľudia v referende.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

„Dnes už bývalá ministerka Kolíková, ktorá sa medzičasom pridala k SaS-ke dnes v parlamente presadzovala, aby o predčasných voľbách nemohli rozhodovať občania v referende, ale výlučne poslanci v NR SR. Zo slovenských občanov, bez ktorých by v parlamente nebola ani ona sama, tak spravila nesvojprávnych idiotov, ktorí síce poslancov môžu zvoliť, no neskôr ich už predčasne nemôžu odvolať.

Demokracia v podaní liberálov je tak po dnešku jasná: Voliči sú im dobrí len pri voľbách, no po voľbách majú držať hubu a krok a ticho tolerovať všetko, čo táto vláda a jej poslanci v parlamente páchajú.“ napísal Schlosár na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *