Sudkyňa rozhodla, či pôjde útočník z vlaku do väzby. Máme jeho fotografie

utok spisska vlak

Aktéra krutého incidentu z vlaku z prvého novembra, ktorý šokoval verejnosť, dnes predviedli pred sudkyňu košického mestského súdu. Mateja (29) zo Spišskej Novej Vsi, ktorého vyšetrovateľ košickej krajskej kriminálky obvinil z obzvlášť závažného zločinu – pokusu o vraždu v súbehu s výtržníctvom, priviedli na súd v putách. Po viac ako hodine rozhodla sudkyňa, že ide do väzby.

Prokurátor, ktorý viedol prípad, trval na tom, že obžalovaný by mal byť vzatý do väzby, a tak ho priviedli na súd hneď v troch policajných autách. Matej, oblečený v modrých teplákoch, odvracal svoju tvár od kamier a na otázky médií vôbec neodpovedal.

V prípade, že mu bude preukázaná vina, mu hrozí trest odňatia slobody na dobu 15 až 20 rokov. Útok sa odohral večer v deň sviatku Všetkých svätých vo vlaku smerujúcom z Košíc do Žiliny, kedy obžalovaný napadol osamelo sediacu cestujúcu v kupé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovensku hrozí katastrofa. Jedovatá skládka otrávi najväčšie zásoby pitnej vody

Zaútočil na ňu potom, čo nastúpil do vlaku v Krompachoch. Študentku Ľudmilu (22) z Košíc pobodal zrejme kuchynským nožom do krku a ruky. Skončila s bodno-reznými poraneniami v spišskonovoveskej nemocnici, kde lekári stabilizovali jej stav. Jej život zachránila duchaprítomná sprievodkyňa, ktorá strhla záves a zastavila krvácanie.

Páchateľ sa pokúšal utiecť počas zastávky vlaku v železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi, no dvaja cestujúci z vedľajšieho kupé a pracovník reštauračného vozňa mu v tom zabránili. „Videl som, že mal pri sebe dva nože. Podľa mňa nebol úplne pri zmysloch,” vyjadril sa čašník, ktorý sa podieľal na zadržaní páchateľa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namažte tesnenia na dverách a dvere auta vám nikdy nezamrznú

Podľa susedov zo sídliska Západ, kde Matej žije sám v rodičovskom byte, nebol mladík duševne v poriadku. Jeho otec pracuje v zahraničí a mama sa odsťahovala k príbuzným. „Správal sa zvláštne. Čudovali sme sa, že ho tu nechali samého. Aj preto, že nám jeho mama vravela, že sa u neho objavila schizofrénia. Mal divné prejavy. Mali sme aj strach, či niečo nevyvedie a doplatíme na to všetci obyvatelia bytovky,” povedali jeho susedia.

Untitled 11
Untitled 12
Untitled 13

One Reply to “Sudkyňa rozhodla, či pôjde útočník z vlaku do väzby. Máme jeho fotografie”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *