Svetové ekonomické fórum vyzýva na ukončenie vlastníctva osobných automobilov

Screenshot 447

Svetové ekonomické fórum (WEF) vyzýva na ukončenie vlastníctva osobných automobilov. Nedávno zverejnený dokument vyzýva na ukončenie „plytvania“ súkromnými vozidlami v prospech verejnej dopravy a spoločných automobilov.

„Priemerný osobný automobil alebo dodávka v Anglicku jazdí len 4 % času,“ uvádza sa v dokumente WEF. Následne vyzýva majiteľov automobilov, aby svoje vozidlo predali, pretože „platformy na zdieľanie automobilov, ako sú Getaround a BlueSG, sa už chopili tejto príležitosti a ponúkajú vozidlá, pri ktorých sa platí za každú hodinu používania“.

Nechcete zmeškať to najdôležitejšie?

Majte tie najlepšie články z Plenum.sk priamo vo svojom telefóne zadarmo. Pridajte si nás do Google zdrojov a buďte v obraze skôr ako ostatní.

Koniec vlastníctva súkromných automobilov je pre riešenie zmeny klímy zásadný, tvrdí WEF. Fórum ďalej presadzuje, aby sa rovnaké princípy uplatňovali aj pri navrhovaní miest a domov.

„Proces navrhovania, ktorý sa zameriava na uspokojovanie základných potrieb namiesto navrhovania pre nákup výrobkov, je pre tento prechod zásadný,“ píše WEF. „To je spôsob myslenia, ktorý je nutný k novému návrhu miest, aby sa znížila spotreba súkromných vozidiel a ďalších druhov používania.“

Mnoho európskych krajín a amerických štátov už prijalo legislatívu, ktorá zakáže predaj neelektrických automobilov už v roku 2030. Washington, New York a Kalifornia už také opatrenia prijali, zatiaľ čo rastúci počet členských štátov EÚ urobil to isté.

V Írsku vláda oznámila občanom, že sa v rámci boja proti zmene klímy budú pchať do husto obývaných miest. Vodiči budú v rámci plánu, ktorý má „revolučným spôsobom“ zmeniť životný štýl a správanie ľudí, vytlačení z ciest.

Okrem toho Medzinárodná energetická agentúra (IEA) nariadila svetovým vládam, aby drasticky znížili dodávky ropy domácim spotrebiteľom s cieľom podporiť dodržiavanie predpisov tým, že „vystrnadia“ ľudí z ich osobných automobilov.

Desaťbodový plán IEA, ktorý má viesť k „zmenám v správaní spotrebiteľov“ a znížiť dopyt po benzíne u púmp, zahŕňa zníženie rýchlostných limitov, prácu z domu tri dni v týždni, viac elektromobilov, nedeľa bez áut, viac cyklotrás, lacnejšiu verejnú dopravu a väčší využívanie diaľkových vlakov namiesto lietadiel, uviedol Breitbart News.

Aby vláda odvrátila „klimatickú apokalypsu“, plánuje donútiť ľudí „vystúpiť z osobných automobilov, pretože tie sú najväčšími vinníkmi emisií“, a to pomocou návrhov, ktoré zahŕňajú zákaz vjazdu vozidiel na fosílne palivá do miest po celej krajine, aby zámerne ochromila bežných motoristov.

Staňte sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľajte článok

Plenum.sk je slovenský online magazín prinášajúci overené informácie a praktické rady od roku 2022. Každý mesiac nás navštívia státisíce čitateľov hľadajúcich inšpiráciu a prehľad o dianí doma i vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *