Sviečka vám bude horieť 10 krát dlhšie. Skúste túto metódu

sviecka

Sviečky sú obľúbené pre svoju schopnosť vytvoriť príjemnú atmosféru, ale často rýchlo vyhoria. Existujú však jednoduché metódy, ktoré môžu predĺžiť čas horenia sviečky až desaťkrát, čo je nielen ekonomické, ale aj praktické.

Použitie oleja a soli

Jedna z najúčinnejších metód zahŕňa použitie oleja a soli. Na tento trik potrebujete parafínovú sviečku, štipku soli, slnečnicový olej a malú nádobku. Sviečku upevníte na dno nádoby voskom, potom do nádoby nalejete olej a pridáte trochu soli. Olej predĺži životnosť sviečky, zatiaľ čo soľ odstráni prebytočnú vlhkosť.

Správne umiestnenie a používanie mrazničky

Ďalšou metódou je správne umiestnenie sviečky. Je dôležité zabezpečiť, aby sviečka stála na rovnom a pevnom povrchu, čo zabráni nerovnomernému horeniu. Zaujímavým tipom je aj umiestnenie sviečky na niekoľko hodín do mrazničky. Chlad spomaľuje topenie vosku, čo predlžuje čas horenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

Výber správneho vosku a knôtu

Okrem týchto trikov je dôležitý aj výber správneho vosku a knôtu. Sviečky vyrobené z prírodných voskov, ako je sójový alebo včelí vosk, horia dlhšie ako sviečky vyrobené z parafínu. Bavlnený knôt je lepšou voľbou ako knôt z umelých materiálov.

Pravidelná údržba

Na udržanie optimálneho horenia je dôležitá pravidelná údržba. Knôt by sa mal pred každým zapálením skrátiť na dĺžku približne 6 mm, čím sa zabráni nadmernej tvorbe sadzí a nežiaducim plameňom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Hoďte toto do práčky a výjde z nej špina za celé tie roky

Používanie soli na spomalenie horenia

Ďalším tipom na predĺženie času horenia je použitie soli. Po prvom zapálení sviečky a roztopení vosku môžete pridať trochu soli, ktorá spomalí topenie vosku.

Pomocou týchto tipov a trikov môžete výrazne predĺžiť čas horenia sviečok vo vašej domácnosti. Táto metóda nielenže šetrí peniaze, ale tiež vám umožní dlhšie si vychutnávať príjemnú atmosféru, ktorú sviečky vytvárajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *