Zatraste mobilom a skúste tajnú funkciu. Vie o tom málo ľudí

mobil nabijanie

V dobe moderných technológií si výrobcovia mobilných telefónov navzájom konkurujú zavádzaním inovatívnych funkcií do svojho hardvéru. Cieľom je prekvapiť používateľov a prekonať konkurenciu. Mnohé z týchto funkcií však zostávajú pre väčšinu spotrebiteľov nepovšimnuté a neznáme. Takouto „skrytou funkciou“ je funkcia telefónu s otrasmi.

S každým novým modelom smartfónu a aktualizáciou operačného systému nemusia používatelia držať krok s technologickými inováciami. Výrobcovia telefónov sa neustále snažia zavádzať nové funkcie, ktoré často prekvapia aj dobre informovaných fanúšikov technológií. Niekedy sa však väčšina týchto funkcií, ktoré sa na prvý pohľad zdajú triviálne, nepoužíva veľmi často, pretože o nich nikto ani nevie.

Aké funkcie ukrývajú telefóny?

Apple je jedným z výrobcov, ktorý prekvapil svojich zákazníkov zavedením zaujímavej funkcie do svojich telefónov. iPhony sú zariadenia, ktoré sú v dnešnom svete mimoriadne žiadané. Navyše sa nespustia len pri dotyku, ale aj pri pohybe. V praxi to znamená, že pri používaní alebo písaní na iPhone ním môžete zatriasť, čo tento proces mimoriadne uľahčuje.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Gulôčka z alobalu urobí v kúpelni zázraky. Vyskúšajte tento trik

Možno ste sa nad tým ani nezamýšľali, ale čo sa stane, keď zatrasiete telefónom? V priebehu niekoľkých sekúnd sa na obrazovke objaví správa, ktorá vôbec nebude signálom na vypnutie zariadenia. Telefón sa opýta, či chcete vymazať zadaný text alebo frázu, ale nemôžete odpovedať iným pohybom. Potom musíte vybrať konkrétnu možnosť, aby táto novinka fungovala, ako výrobca sľubuje. Stačí jedno kliknutie a napísaný text zmizne.

A čo iné telefóny?

Ak vlastníte telefón so systémom Android, môžete byť trpko sklamaní. Neexistuje jasná odpoveď na to, ako bude funkcia trasenia fungovať na konkrétnom zariadení. Všetko závisí od výrobcu telefónu a riešenia, ktoré používajú, sa líšia. V smartfónoch Motorola sa pri zatrasení rozsvieti baterka a zapne fotoaparát, avšak ide o úplne inú funkciu. Na iných telefónoch sa nestane absolútne nič a potom zostáva nainštalovať aplikáciu Shake Me.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Svetové celebrity prezradili, ako začali jesť aby schudli do vysnívaných postáv

Treba poznamenať, že aplikácia aplikácie sa nerovná aplikácia aplikácie a niektoré z nich reagujú na zatrasenie aj na telefónoch so softvérom Android. Vďaka tomu môžete nahlásiť konkrétne chyby, ktoré je potrebné okamžite vyriešiť. Zaujímavé je, že táto funkcia funguje aj v prípade, že zariadenie nemá z výroby zabudovanú funkciu reakcie na pohyb. Je to veľmi časté v aplikáciách, ako sú napríklad Microsoft Office, Facebook alebo Mapy Google, ktoré sú v každom telefóne.

2 Replies to “Zatraste mobilom a skúste tajnú funkciu. Vie o tom málo ľudí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *