Takéto hnojivo si doma vyrába skúsený záhradkár. Paradajky, jahody a uhorky ho milujú

hnojivo

Každý záhradkár by sa rád tešil z krásnej a bohatej úrody bez ohľadu na to, aký spôsob pestovania preferuje. Koniec koncov, chceme našim rastlinám poskytnúť čo najlepšie podmienky na pestovanie, aby sme mohli zbierať úrodu.

Šťastie však niekedy potrebuje pomocnú ruku, a práve tu prichádza na pomoc domáce hnojivo. Vďaka nemu nikdy nebudete vedieť, aká bude vaša úroda. Jahody, uhorky alebo paradajky ho jednoducho milujú.

Aké hnojivo potrebujú vaše rastliny?

Existuje univerzálne hnojivo? Po tomto článku budete veriť, že existuje. Hoci používame rôzne opatrenia na zušľachtenie pôdy a posilnenie našich rastlín, existuje jedna jednoduchá, prírodná živina, za ktorú vám mnohé rastliny poďakujú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Ak ho použijete raz za 1,5 týždňa, urobí vo vašej záhrade zázraky a výsledky uvidíte voľným okom. Je ťažké uveriť, že stačí použiť produkty, ktoré určite máte v kuchyni.

Namiesto preplácania za špecializované prostriedky dôverujte prírodným receptom záhradkárov a tešte sa z krásnych vypestovaných polonín ako nikdy predtým.

Ako pripraviť domáce hnojivo na rastliny?

Na prípravu domáceho hnojiva na rastliny budeme potrebovať 1 kocku droždia a 8 polievkových lyžíc cukru. Všetko dôkladne premiešame a spojíme s 10 litrami vody.

Kondicionér necháme 20 minút odstáť a počkáme, kým nezačne peniť. Potom hotový prípravok zriedime v pomere 1:5 a zalievame ním rastliny. Musíme priznať, že toto hnojivo je mimoriadne lacné. Veď z 8 polievkových lyžíc cukru a 1 kocky kvasníc vznikne 5 vedier živín!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčová vec, čo robiť, aby ste mali krásne hustý zelený trávnik, o ktorej vie málokto

Ktoré rastliny by sa mali polievať doma vyrobeným hnojivom?

Domáce hnojivo nepomáha len jahodám, uhorkám alebo paradajkám. Prospeje aj malinám, ako aj všetkým rastlinám, ktoré potrebujú posilniť svoj koreňový systém.

Účinnosť tohto domáceho hnojiva je spôsobená najmä kvasinkami. Tie sú bohaté na vitamín B a minerálne látky, ako sú dusík a fosfor. Ich pridanie do pôdy má priaznivý vplyv na vývoj koreňov sadeníc a posilňuje koreňový systém dospelých rastlín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *