Takto nikdy neperte zimnú bundu v práčke. Povieme vám ako na to

pracka

Najchladnejšie obdobie roka sa nezadržateľne blíži. November je vhodným obdobím na to, aby sme sa poobzerali po zimných bundách a trochu teplejších topánkach. Je to tiež vhodný čas na to, aby sme sa dôkladne pozreli na náš zimný šatník.

Zvyčajne si po takmer ¾ roka nepamätáme, v akom stave bola naša zimná bunda. Často ju s koncom zimy spokojne schováme do skrine a nevenujeme pozornosť tomu, že bunda by sa mala vyprať. V tomto článku vám ukážeme, ako vyprať zimnú bundu.

Môže sa zimná bunda prať v práčke?

Každý rok sa stretávame s rovnakým problémom a sľubujeme si, že je to naposledy. Poznáte tú bolesť? Prehrabeme sa v kopách oblečenia, vytiahneme zimnú bundu a… zalomíme rukami, keď vidíme jej stav. Kto dal špinavú bundu do skrine? No áno… my.

Nezostáva nám nič iné, len premýšľať, ako vyprať zimnú bundu. Nie je to také samozrejmé. Nie každý materiál je vhodný na hodenie do práčky. Buďte si istí, že ešte nemusíte bežať do najbližšej čistiarne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hydratuje kola lepšie ako voda? Škótski vedci zverejnili rebríček, ktorému je ťažké uveriť

Zimné bundy nikdy neperte bez náležitej prípravy. Ak ju hodíte do bubna práčky, nastavíte nesprávny program a odstredíte, bunda sa vyhodí.

Rozhodujúce je tiež naplniť bubon tak, aby sa materiál nedeformoval. Ako prať zimnú bundu v práčke? Na túto otázku odpovedáme nižšie.

Ako prať zimnú bundu?

Ak ste si všimli, že na štítku nie sú uvedené žiadne informácie o zákaze prania v práčke, nemusíte sa ničoho obávať. Bundu možno úspešne prať v práčke. Skôr ako ju tam však hodíte, riadne ju na pranie pripravte. To platí najmä pre páperové bundy.

Na tento účel dôkladne skontrolujte všetky vrecká bundy. Vyberte z nich všetky papiere, vreckovky alebo iné zimné „poklady“. Potom zapnite všetky zipsy a zapnite gombíky. Následne bundu obráťte naruby a na chvíľu ju vložte do studenej vody a postriekajte ju.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte guľku z alobalu a hoďte ju do prania. Ušetrí vám to veľa roboty

Aký prací program by ste mali zvoliť?

Vložte bundu do práčky. Je dobré hodiť do práčky spolu s bundou aj niekoľko tenisových loptičiek, ktoré ju ochránia pred nadmernou deformáciou. Kúpanie v studenej vode má z páperovej bundy odstrániť prebytočný vzduch, preto musíme počas prania venovať materiálu osobitnú pozornosť.

Na štítku bundy by ste mali mať aj informáciu o teplote, pri ktorej je možné bundu prať. Zvyčajne je to 30 stupňov Celzia a túto teplotu odporúčame. Nastavme tiež rýchlosť prania maximálne 600 otáčok za minútu, aby sme mali istotu, že bundu nepoškodíme.

Pri praní páperových búnd vyberte špeciálnu emulziu na pranie páperového oblečenia. Ľahko ich nájdete v drogériách. Nepoužívajte ani zmäkčovač tkanín. Vďaka tomu bude vaša bunda po vypraní ako nová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *