Jednoduchá vec, ktorá odplaší myši a potkany z vášho domu. Má to doma každý

potkan

Potkany sú hlodavce, ktoré nielenže prenášajú mnohé choroby nebezpečné pre človeka, ale spôsobujú aj veľké škody. Preto je dobré zabezpečiť domy a garáže tak, aby v nich na zimu nehľadali útočisko. Čo ich však účinne odradí? Existujú určité pachy.

Potkany sú citlivé na určité vône, preto ich môžete jednoducho použiť na ochranu domov a garáží, aby v nich nehľadali úkryt.

Len čo začne teplota vonku klesať a mrazy sa stanú každodenným javom, tieto hlodavce si vyhľadajú miesto, kde nájdu potravu a bezpečne prečkajú nepríjemné poveternostné podmienky. Stačí jedna šikovná domáca metóda a vášmu domu sa budú vyhýbať už z diaľky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nesušte oblečenie na radiátore. Toto sú najdôležitejšie dôvody

Ako vyhnať potkany? Stačí jedna nenápadná prísada

Potkany sú hlodavce, ktoré sú citlivé na určité vône. Sú im natoľko nepríjemné, že miesto, ktoré určitým spôsobom zapácha, im neposkytne dobrý úkryt pred chladom. Dôležité je, že stačí jediná prísada, aby ste ich z vášho pozemku v okamihu dostali. Stačí siahnuť po citróne.

Jeho vôňa je pre ľudí veľmi príjemná, ale potkany pred ňou budú v hrôze utekať. Citrón nakrájajte na kúsky a potom ich rozložte k štrbinám, cez ktoré by sa hlodavce mohli dostať do domu alebo garáže. Kúsky je dobré každých pár týždňov vymeniť za nové, aby naďalej výrazne voňali a problém s potkanmi sa vás netýkal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stláčajte si túto časť na ruke 2 minúty a ani neviete, ako rýchlo zaspíte

Citrón nie je jediná vec, ktorá vyženie potkany z vášho domu. Môžete zvoliť inú metódu

Existuje mnoho vôní, ktoré sú pre potkany nepríjemné. Môžete teda siahnuť nielen po citróne, ale aj po vonných olejoch.

Rozhodnite sa pre levanduľu alebo mätu a po potkanoch nebude ani stopy. Olejom hojne pokvapkajte vatu alebo vatové tyčinky a rozmiestnite ich v zákutiach, kam sa potkany môžu dostať. Nebudú sa ani pokúšať pretlačiť sa dovnútra. Dobrým riešením je aj posypanie takýchto miest korením nazývaným kajenské korenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *