Takto perte uteráky, budú mäkké a nadýchané. Málokto to vie

uteraky pranie

Všetci máme radi dokonale mäkké, nadýchané a voňavé uteráky. Bohužiaľ, časom ich vlákna zdrsnejú a uteráky vyzerajú staršie a poškodené. Veľmi často tiež nevonia veľmi príjemne. Dôvodov je niekoľko.

Ak ich však vyperiete správnym spôsobom, rozdiel si všimnete hneď, ako ich vyberiete z práčky. Ako prať uteráky, aby zostali mäkké? Po jednom praní budú vyzerať ako nové. Kľúčom k úspechu sú správne výrobky a technika.

Prečo sú uteráky drsné a nepríjemne zapáchajú?

Uteráky prestávajú byť príjemné na dotyk a nadýchané v dôsledku základných chýb pri praní. Množstvo pracieho prášku a zmäkčovača tkanín im nevráti mäkkosť a príjemnú vôňu, práve naopak. Pracie prostriedky sa vstrebávajú do vlákien uterákov a práve ich prebytok poškodzuje tkaniny.

Ako prať uteráky, aby zostali mäkké a voňavé? Ak preplníte bubon práčky, tiež nemáte nádej na mäkké a dobre vyprané tkaniny. Ďalšou chybou je ponechanie uterákov v parnej, vlhkej kúpeľni hneď po sprchovaní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kľúčom k úspechu veľkých a chutných jahôd je urobiť niečo ešte pred zasadením

Vlhkosť neprispieva k sušeniu. Uteráky v kúpeľni bez dobrého vetrania a bez okna sú mokré celé hodiny. Tkaniny nielenže nepríjemne zapáchajú, ale stávajú sa živnou pôdou pre baktérie a plesne. Ako prať uteráky, aby zostali mäkké a voňavé? Rozhodnite sa pre domáce prostriedky a zbavíte sa aj nepríjemných pachov a choroboplodných zárodkov.

Na pranie uterákov potrebujete niekoľko výrobkov

Ak sú vaše uteráky zlepené, drsné a nepríjemne zapáchajú, perte ich bez akýchkoľvek pracích prostriedkov. Namiesto toho použite 10 % liehový ocot, sódu bikarbónu, obľúbený esenciálny olej a tenisové loptičky, známe ako dvorcové loptičky.

Tri loptičky vložte do bubna spolu s uterákmi. Do priehradky na prášok nasypte pol šálky jedlej sódy. Do priehradky na zmäkčovadlo – pohár octu s niekoľkými kvapkami oleja. Odporúčam levanduľu alebo citrón, uteráky potom krásne voňajú.

Ako periete uteráky, aby zostali mäkké? Nastavte správny program

Keď máte v práčke všetky potrebné výrobky, vyberte program s teplotou 60 stupňov C. Nenastavujte ho ani na najvyššie otáčky. Na pranie uterákov je vhodná hodnota 800 – 1000. Tenisové loptičky účinne rozbijú hrubé vlákna. Ocot a jedlá sóda zmäkčia tkaniny a navyše odstránia semená húb, plesne a baktérie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Ocot tiež pomôže odstrániť z uterákov prebytočné pracie prostriedky, ktoré môžu časom spôsobiť ich nepríjemný a drsný pocit. Na druhej strane, vyššia teplota prania spôsobí, že sa vlákna rýchlejšie rozložia. Po jednom praní budú vaše uteráky mäkké a nadýchané ako priamo z obchodu.

Nebojte sa octového zápachu na uterákoch v a práčke. Po praní nechajte priehradku na prací prostriedok pootvorenú a dvierka práčky otvorené a nepríjemný zápach sa rýchlo vyparí. Vaše uteráky tiež nebudú zapáchať octom. Keď uschnú, zápach sa rozptýli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *