Takto to robia Američania, aby si kúpili najsladší melón

watermelon 815072 1920

Letné dni sú neodmysliteľne spojené s chutným a osviežujúcim ovocím. A medzi ne patrí aj melón, obľúbená letná pochúťka, ktorá nás dokáže úžasne hydratovať a ponúka príjemnú dávku sladkosti. Určite však každý z nás zažil sklamanie, keď si domov priniesol melón plný nadšenia, aby po rozkrojení zistil, že chutí dosť mdlo a bez chuti. Aby ste sa vyhli takýmto sklamaniam, prinášame vám niekoľko cenných rád, ako si vybrať ten najlepší melón, ktorý vás poteší svojou šťavnatosťou a sladkosťou.

Zamerajte sa na tvar:

Pri výbere melóna je prvým ukazovateľom jeho kvality a zrelosti tvar. Mal by byť symetrický a pevný, bez viditeľných priehlbín a jamiek. Predtým, ako melón rozkrojíte, môžete naň mierne zatlačiť, aby ste sa uistili, že je pevný a ťažký.

Poťažkajte ho:

Skúsení kupujúci vedia, že najťažšie melóny sú často najzrelšie a najsladšie. Ak ho môžete zvážiť, mal by byť ťažší v pomere k svojej veľkosti. Ťažký melón znamená, že je plný šťavy a poteší vás svojou sladkou chuťou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nesušte oblečenie na radiátore. Toto sú najdôležitejšie dôvody

Skontrolujte, či na ňom nie je žltá škvrna:

Ďalším ukazovateľom zrelosti je žltá škvrna na spodnej strane melóna. Táto škvrna vzniká, keď melón počas dozrievania odpočíval na zemi. Ak je táto škvrna svetložltá, melón je pravdepodobne nedozretý. Naopak, sýtožltá škvrna znamená, že melón je zrelý a pripravený na konzumáciu.

Poklepte po ňom

Toto je pravdepodobne najzábavnejší, ale aj najnáročnejší test zrelosti melóna. Poklepaním alebo poklepaním na melón by ste mali počuť hlbší zvuk, čo znamená, že melón je zrelý. Ak je zvuk dutý alebo plochý, melón môže byť prezretý a nie je taký chutný.

Posúďte pevnosť:

V neposlednom rade sa pozrite na pevnosť šupky melóna. Zrelý melón má tvrdú a pevnú šupku, ktorá by sa nemala dať ľahko poškriabať nechtom. Vyhnite sa melónom s poškodenou šupkou, pretože to môže znamenať, že už nie sú čerstvé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako odstrániť zápach a smrad z domácich zvierat ako sú mačka či pes

Čo môže melón spôsobiť?

Melón je nielen skvelá letná pochúťka, ale aj skutočný zázrak pre naše zdravie. Obsahuje približne 90 % vody, vďaka čomu je ideálny na osvieženie počas horúcich dní. Jeho prírodné cukry a antioxidanty z neho robia chutné a zdravé občerstvenie. Podporuje chudnutie, pretože vám dáva pocit sýtosti, a má tiež blahodarné účinky na mozog, nervový systém, pokožku a krvný tlak. Okrem toho sa mu pripisujú protirakovinové účinky.

Takže keď sa budete nabudúce rozhodovať, ktorý melón si vybrať, spomeňte si na túto radu a vychutnajte si letnú pochúťku plnú chuti, osvieženia a zdravých účinkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *