Mravce sa už nikdy neukážu, stačí jedna lyžička tohto

nature 2028276 1920

Mravce sú určite nepríjemnou záležitosťou, ktorá môže spôsobiť veľa problémov v domácnosti aj v záhrade. Mnohí z nás sa nechcú uchyľovať k používaniu chemických postrekov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na životné prostredie a naše zdravie. Našťastie existuje niekoľko účinných a ekologických metód, ako sa zbaviť mravcov bez nutnosti používať nežiaduce chemikálie.

Mravce sa môžu vyskytovať v domácnosti. Prvým krokom je zistiť, kde útočia. Ak je to možné, utesnite miesta, cez ktoré sa dostávajú dovnútra. Existuje niekoľko jednoduchých a prírodných prostriedkov, ktoré môžu pomôcť. Jednou z možností je použiť jedlú sódu, kyselinu citrónovú alebo prací prášok na oprášenie miest, kam mravce vnikajú. Tieto látky bránia ich pohybu a odrádzajú ich od ďalšieho prenikania.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si dávajú jedlú sódu do rohov izieb. Zachraňuje to domácnosti

Ak sa mravce objavia v záhrade, môžu spôsobiť značné škody na úrode. Preto je dôležité proti nim čo najskôr zakročiť. To však neznamená, že sa musíme uchýliť k drastickým chemickým prostriedkom. Proti mravcom sa dajú úspešne použiť prírodné prostriedky, napríklad škorica. Stačí na postihnuté záhony rozsypať vrecúško mletej škorice. Prípadne si môžeme pripraviť škoricový odvar z celej škorice a postele ním poliať. Vôňa škorice mravce odradí a pomôže nám udržať ich ďaleko od našej záhrady.

Ďalšími účinnými prírodnými odstrašujúcimi prostriedkami sú kyselina citrónová, cesnak a chilli. Kyselinu citrónovú môžeme tiež nasypať na záhony alebo pridať do konve na polievanie. Cesnak môžeme použiť vo forme mletého cesnaku alebo ako odvar zo strúčikov cesnaku. Podobne môžeme nastaviť pascu s chilli, ktoré mravce a iní škodcovia neznášajú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Aby sme sa v budúcnosti vyhli neželaným návštevám mravcov, je dôležité nezabúdať na prevenciu. Ak sme mali problémy s mravcami v predchádzajúcich rokoch, mali by sme začať s preventívnymi opatreniami už na jar. Škoricu, kyselinu citrónovú alebo vodu s vylúhovaným cesnakom, chilli alebo kurkumou môžeme rovnomerne rozotrieť po okrajoch záhrady. Mravce tak pochopia, že nenájdu ľahký prístup k potrave a obrátia sa inam.

Používaním týchto jednoduchých a prírodných prostriedkov môžeme účinne znížiť výskyt mravcov a ochrániť naše domy aj záhrady pred ich inváziou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *