Takto vám zamknutý cestovný kufor otvorí hocikto obyčajným perom

otvorenie kufra perom

Sezóna dovolenkových ciest je v plnom prúde, čo so sebou prináša rôzne technické problémy. V tomto období je ľahké stratiť batožinu a čo je ešte horšie, zlodeji čakajú len na korisť. Bezpečný kufor znamená aj bezpečnú cestu!

Zvyčajne, keď sme spokojní s nadchádzajúcou dovolenkou, strácame ostražitosť, z čoho môžu profitovať zlodeji a my môžeme prísť o cennosti, čas a veľa nervov. Preto sa oplatí dozvedieť sa o spôsoboch, ako maximálne zvýšiť svoju bezpečnosť na cestách a dokázať byť múdrejší ako letní zlodeji.

Bezpečný kufor, je to možné?

Odborníci radia, aby ste si na začiatok kupovali len kufre, ktoré sú vyrobené z pevných materiálov. Pri výbere venujte pozornosť zámku a mal by byť krytý z oboch strán. Dobrý nápad je tiež zvoliť si kufor so zámkom TSA, ktorý má kombinované zabezpečenie a vedľa neho je štrbina na kľúč. Pri kúpe ho však nedostanete, pretože ho majú len colníci, ktorí ho môžu počas kontroly efektívne otvoriť. Je to vynikajúce riešenie, pretože nikto okrem majiteľa batožiny a príslušných služieb ju nemôže nijakým spôsobom otvoriť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Čo o svojom kufri určite neviete

Techniky krádeží sa každú chvíľu posúvajú na čoraz vyššiu úroveň. Zlodeji zvyčajne operujú v skupinách, čo im uľahčuje konanie, a potom si medzi sebou rozdelia lup. Ako sa ukazuje, kódy alebo visiace zámky na batožine pre nich nie sú žiadnou prekážkou. Jej otvorenie je veľmi jednoduché a dá sa vykonať obyčajným kancelárskym perom. Stačí ho vložiť do zámku na kufri a ten bez problémov povolí. Treba dodať, že na batožine nezostanú žiadne stopy. Nič netušiaci cestujúci preto pokojne pokračuje v ceste. Namiesto kúpy ďalšieho visiaceho zámku na batožinu je lepšie tieto peniaze minúť na niečo úplne iné a nikdy sa nestanete obeťou zlodejov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Na čo nezabudnúť pri balení?

  • Všetky doklady, kľúče a dôležité veci majte pri sebe alebo v príručnej batožine.
  • Ak prevážate niečo cenné, je nevyhnutné batožinu poistiť.
  • Skontrolujte si presné rozmery kufra, aby sa zmestil do prijateľného rámca.
  • Pred cestou si batožinu odvážte a chráňte sa pred nákladnými príplatkami.
  • Nezabudnite si kufor označiť, aby ste ho ľahko našli.
  • Kufor môžete zabaliť do potravinovej fólie, potom sa k nemu zlodeji tiež nedostanú tak rýchlo a nezanechajú žiadne stopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *