Tento týždeň príde veľké oteplenie na Slovensku. Tu bude aj +10 stupňov

zima pocasie

Slovensko sa tento týždeň pripravuje na rôznorodé poveternostné podmienky. Po nedávnom období chladu a výrazných snežení, najmä v oblasti Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, kde pribudlo až 10 cm snehu, nastáva zásadná zmena.

Odborníci z portálu iMeteo.sk informujú, že začiatok týždňa bude ešte chladný s nočnými mrazmi a dňami, kedy teploty sotva prekročia bod mrazu. Na západe a juhu Slovenska sa však už čoskoro objavia slnečné lúče vďaka výbežku vyššieho tlaku vzduchu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Európu tieto dni zasiahne extrémne počasie. Tu bude nad 40 stupňov

Najvýraznejšia zmena sa očakáva v priebehu stredy. Severné prúdenie sa zmení na teplejšie prúdenie od juhozápadu až západu. Toto prúdenie vystrelí teploty nahor, a vo štvrtok by mali byť teploty najvyššie z celého týždňa, dosahujúce +2 až +7 °C, pričom na juhozápade Slovenska sa očakávajú teploty dokonca nad +10 °C.

Tento nárast teplôt však prinesie aj zmeny v zrážkach. Vo štvrtok by malo na mnohých miestach pršať, a očakáva sa, že dážď postihne aj horské oblasti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Avšak, toto oteplenie bude len prechodné. Už v priebehu piatka sa predpovedá postupné ochladzovanie, a víkend by mal priniesť podobné počasie, aké bolo počas minulého týždňa.

Zdá sa, že počasie na Slovensku si pre nás pripravilo rozmanité prekvapenia, a občania by mali zostať pripravení na rýchle zmeny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *