Teraz je čas rozmixovať toto ovocie a piť denne. Napraví tlak a začnete chudnúť

jahody

Je ťažké prejsť ľahostajne okolo stánkov, v ktorých sú vystavené zrelé a aromatické jahody. Samozrejme, najlepšie chutia surové, s pridaním cukru alebo smotany, ale dajú sa z nich pripraviť aj mnohé chutné jedlá! Výborne sa hodia do koláčov a dezertov, ale aj do nápojov. Jedným z našich návrhov je jahodový koktail. Pripravíte ho za pár okamihov a poteší nielen svojou chuťou, ale aj zdravotnými účinkami!

Prečo práve jahody?

Jahodový koktail môže byť zdravšou alternatívou k iným nápojom, ktoré sú plné škodlivého cukru. Jahody sú ovocie, ktoré nielen výborne chutí, ale je aj skvelé pre telo! Zabraňujú prekysleniu organizmu, dokážu normalizovať hladinu cukru a krvný tlak a vďaka horčíku a draslíku, ktoré sa v nich nachádzajú, majú priaznivý vplyv na činnosť srdca.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Domáce jahodové smoothie poskytuje aj solídnu dávku vitamínov C, A, E a vitamínov skupiny B. Tie pomáhajú udržiavať pokožku v najlepšej kondícii: spomaľujú tvorbu vrások a regenerujú tkanivá. Jahody a z nich pripravené smoothie obsahujú pektín (ktorý pomáha čistiť črevá od usadenín a zlepšuje ich peristaltiku), ako aj bromelaín, látku, ktorá urýchľuje spaľovanie tukov v tele.

Nielen samotné jahody

Ako pripraviť jahodový koktail?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Gulôčka z alobalu urobí v kúpelni zázraky. Vyskúšajte tento trik

Príprava jahodového kokteilu je triviálna.

Stačí dôkladne umyť 250 g jahôd, potom ich osušiť a odstrániť stopky.

  • Vložte ich do mixéra (ak ho nemáte, môžete ich dať do vysokej nádoby) a zalejte 500 ml kefíru, cmaru alebo jogurtu.
  • Všetko rozmixujte a máte hotovo!

Samozrejme, do jahodového smoothie môžete pridať trochu cukru. Je však lepšie nahradiť ho medom alebo celým banánom. Nielenže je toto ovocie veľmi sladké, ale poskytne aj extra dávku kardiovaskulárne prospešného draslíka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *