Tieto dni v roku 2024 vysádzajte uhorky a budete mať silnú úrodu

uhorky

Kedy sa začína uhorková sezóna? Ak chcete mať bohatú úrodu, musíte ich zasiať v správnom čase. Uhorky nemožno vysádzať príliš skoro ani príliš neskoro. Načasovanie má v tomto prípade veľký význam.

Uhorky nemôžeme siať príliš skoro, pretože sú veľmi citlivé na nízke teploty. Ako vybrať správny termín výsevu uhoriek?

V akom termíne vysievať uhorky?

Jar si s nami môže tento rok zahrávať. Aj keď teplota cez deň stúpa, v noci môže výrazne klesnúť. Preto môžeme očakávať mrazy.

Takéto počasie nie je priaznivé pre vývoj prízemných uhoriek. Nemajú rady nízke teploty, takže mráz môže príliš skoro zasiate uhorky úplne zničiť.

Obdobie roka by sa malo prispôsobiť podľa toho, či tento rok vysádzate sadenice, alebo chcete uhorky zasiať priamo do zeme. To by ste mali vziať do úvahy pred výsadbou zeleniny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepšie miesto na čučoriedky. V lete si tu nazbierate plné košíky

Čo treba zvážiť pred výsadbou uhoriek?

Uhorky vysádzame priamo do zeme v inom termíne a pod sadenice v inom termíne. Predpokladá sa, že uhorky je najlepšie vysádzať do zeme, keď denná teplota neklesne pod 18 stupňov Celzia.

Ďalším faktorom, ktorý musíme vziať do úvahy, je, či sa uhorky budú pestovať v skleníku, pod fóliou alebo jednoducho v zemi. Ak sa rozhodnete pre sadenice, uhorky by ste mali vysadiť 3 – 4 týždne predtým, ako ich plánujete dať do zeme.

V prípade skleníkových uhoriek sa sadenice môžu vysádzať už medzi 20. a 30. marcom. Potom uhorky do skleníka vysádzame v druhej polovici apríla. Čo s uhorkami vysadenými priamo do zeme?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapichnite toto do stoniek a paradajky nebudete mať choré celé roky

Najlepšie dni na výsev uhoriek podľa lunárneho kalendára sú: apríl: 7. – 9., 20. – 22., 24. – 29. a máj: 7-9, 20-22, 24-29

Kedy sadiť uhorky do zeme?

Uhorky môžeme sadiť do zeme, ale pod fóliu 10. mája. V tomto čase ich už nebudú desiť nízke teploty. Kedy však môžeme uhorky vysievať priamo do zeme bez sadeníc?

Optimálna vonkajšia teplota na pestovanie uhoriek bez skleníka alebo fólie je v júni. Práve v tomto období môžeme riešiť výsadbu uhoriek do zeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *