Tieto návyky posunú vašu myseľ a efektívne rozmýšľanie na nový level

rozmyslanie

Veľmi často nemáme čas trénovať svoj mozog, a to je obrovská chyba. Svoju energiu vynakladáme na slabú zábavu, ktorá nás otupuje a dáva nám hotové riešenia namiesto toho, aby sme ich sami hľadali. Bez ohľadu na váš vek sa oplatí začať stimulovať svoje sivé bunky, pretože sa vám to v budúcnosti oplatí.

V dnešnej dobe rýchleho prístupu k informáciám sa náš mozog a my sami stávame lenivými. Popri každodenných povinnostiach nemáme silu a čas na ďalšie ťažkosti, ktoré by len zvyšovali našu únavu. Pohodlný prístup k životu je pre náš intelekt najväčším nepriateľom, pretože tým, že sa nerozvíjame, nielenže stojíme na mieste, ale začíname aj upadať. Ako stimulovať mozog k práci?

Ako trénovať mozog?

Zmena našich každodenných návykov je základom dlhodobého udržania našej intelektuálnej kondície. Zavedené postupne sa stanú trvalou súčasťou našej rutiny, pričom pre mozog nie je dôležité len to, čo robíme, ale aj to, čo jeme. Šedé bunky milujú kyselinu omega-3, ktorá zlepšuje koncentráciu a zaplátava medzery v pamäti. Najviac jej majú ryby, napriek tomu ich nemôžeme jesť len v piatok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako olúpať celý cesnak za 20 sekúnd

Obsahujú prospešné bielkoviny, ktoré zlepšujú pamäť. Okrem rýb sa oplatí staviť aj na uhorky, ktoré nielenže posilňujú imunitu, ale aj orechy. Diéta na podporu pamäti by mala byť bohatá na čerstvú zeleninu, mliečne výrobky a celozrnné výrobky. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch a v tomto prípade aj zdravý mozog.

Ako zlepšiť funkciu mozgu?

Ak chcete zlepšiť svoj intelekt, musíte začať vychádzať z domu, a to nehovoríme o prechádzkach, ale o rozhovoroch a stretnutiach s ľuďmi. Výmena poznatkov, diskusie a ľudia, ktorí nás inšpirujú, sú najlepším spôsobom, ako účinne stimulovať sivé bunky a zvýšiť hladinu hormónu šťastia. Niekedy stačí jediná veta, ktorá nám utkvie v pamäti a prinúti nás rozmýšľať inak. Pre svoj mozog môžeme urobiť veľa a najlepším spôsobom je začať sa učiť cudzí jazyk. Mnohí ľudia snívajú o tom, že sa budú môcť plynulo vyjadrovať nielen v angličtine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Perfektný trik na tuhé maslo z chladničky. Stačí vám pohár a bude mäkké

Vedecké štúdie dokazujú, že pod vplyvom učenia sa cudzieho jazyka sa náš mozog stimuluje a rozvíja a posilňuje sa najmä hipokampus, centrum našej pamäti. Krížovky, sudoku, hádanky, písanie a učenie sa hudby budú mať rovnaký účinok na vaše šedé bunky. Možno ste sa vždy vyhýbali intelektuálnej námahe, ktorá nemusí byť únavná. Ak si vyberiete cvičenie podľa svojich záujmov, veľmi rýchlo si všimnete účinky pri zlepšovaní svojho intelektu.

Zdravé čaje na pamäť?

Matka príroda nám už po stáročia poskytuje bezpečné a účinné riešenia na zlepšenie nášho zdravia. Mozog nie je iný a medzi jeho obľúbené prírodné posilňovače patrí harmanček, ginkgo biloba, ženšen a rozmarín. Rozhodnite sa pre jeden alebo dva prostriedky z tohto zoznamu a pite z nich niekoľkokrát denne odvar. Zlepšíte si pamäť, znížite stres a povzbudíte svoje šedé bunky na mnoho rokov dopredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *