7 znakov, že vás má váš šéf rád, aj keď to nehovorí nahlas. Neprehliadnite ich

sef v praci

Nikto by nechcel podraziť svojho šéfa. Veď od neho závisí náš pracovný život. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ho potešili. Žiaľ, nie vždy sa môžeme spoľahnúť na dobré slovo. Ako môžeme zistiť, či nás má šéf vôbec rád? Venujte pozornosť niekoľkým drobným detailom.

Neexistuje jediný správny štýl riadenia. Každý šéf je iný. Jeden je úplne uvoľnený a pôsobí ako dobrý kamarát, druhý je chladný a odťažitý a tretí je veľmi náročný a vyvíja na zamestnancov veľký tlak.

Všetky tieto vlastnosti sa môžu prelínať. Je potom ťažké odhadnúť, či nás má šéf rád, alebo či nás má príslovečne na muške. Dá sa to nejako odhadnúť? Našťastie sa to dá. Stačí venovať pozornosť určitým detailom v správaní.

Ako spoznáte, že vás má váš šéf rád? Venujte pozornosť niekoľkým detailom

Pridáva vám šéf každú chvíľu ďalšie povinnosti? Nie je to preto, že by vás chcel nahnevať. Myslí si, že ste zodpovedný a kompetentný zamestnanec. Považujte to za prejav náklonnosti a obdivu. Ak sa vám to nepáči, porozprávajte sa o tom so svojím šéfom. Nemusíte plniť úlohy, ktoré presahujú vaše povinnosti. Pokiaľ za to nenasleduje vyššia výplata.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Ďalším nenápadným znakom obľúbenosti je otázka na váš názor. Je váš šéf zvedavý na váš názor? Žiada vás o radu? Je to znak toho, že dôveruje vašim názorom a považuje vás za inteligentného a rozhľadeného človeka. Ak sa to stalo už po niekoľkýkrát, môžete očakávať blížiace sa povýšenie.

Blahoželá vám váš šéf? Takto si vás váži

Podpora zamestnávateľa je jednou z najcennejších vecí, ktoré môžeme v práci dostať. Žiaľ, stáva sa to naozaj zriedkavo. Ak vás nadriadený podporuje pri plnení vašich úloh a následne vám zablahoželá alebo upozorní na prácu, ktorú ste odviedli, je to znak toho, že si vás ako zamestnanca veľmi váži.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Ďalším nezjavným znakom náklonnosti je…. starostlivosť o vašu pohodu v práci. Starostlivý šéf sa postará o to, aby zamestnanci sedeli na pohodlných ergonomických stoličkách a aby v kancelárii vládla príjemná atmosféra. Okrem toho vám umožní profesionálny rozvoj organizovaním špeciálnych školení a odborných seminárov. A čo je najdôležitejšie, vždy si nájde čas na svojich zamestnancov. Uvedené správanie znamená, že šéf má k vám náklonnosť a dôveru. Ak ste si všimli, že sa váš nadriadený správa týmto spôsobom, môžete byť na seba hrdí. Je to znak toho, že ste skutočne hodnotným zamestnancom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *