To, čo do nás pchajú? Slováci si v múke našli červíky!

cerviky v muke

Múka vyrobená na Slovensku vyvoláva obavy medzi zákazníkmi. Na Slovensku bola zistená vysoká hladina pesticídu chlórpyrifos v odobraných vzorkách pšenice, ktorá sa používa na výrobu múky v mlyne Kolárovo. Tento pesticíd je v krajinách EÚ zakázaný. Krajina pôvodu pšenice bola Ukrajina, a dovozca A.X. Agroslavinvest s.r.o. z Vysoké pri Morave.

Na druhej strane, v Českej republike sa objavili správy, že múka VitaFlora, ktorá tiež pochádza z mlyna Kolárovo na Slovensku, obsahuje vysoké množstvo pesticídov. Táto múka sa objavila v obchodnom reťazci Kaufland v Českej republike. Kaufland však svojich zákazníkov uistil, že slovenské laboratórne testy dané múky boli v poriadku, a vlastnými testami sa ubezpečil o jej kvalite a bezpečnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Česká štátna pôdohospodárska a potravinárska inšpekcia tiež uviedla, že nevyhovujúca šarža múky sa v Česku nenachádza, a pozastavila predaj 4 ďalších šarží múky od rovnakého výrobcu. Kaufland na Slovensku uistil svojich zákazníkov, že múka od dodávateľa Mlyn Kolárovo a.s. je v súlade so všetkými platnými normami. Kvôli bezpečnosti zákazníkov však český Kaufland múku z predaja stiahol.

Niektorí si však v múke našli aj červíky!

Znepokojená a pobúrená bola ale zákazníčka zo Slovenska, ktorá v múke VitaFlora s dátumom spotreby do 26.10. 2023 v jednom z reťazcov, objavila červíky. Zákazníčka mala šťastie, že múku do koláča preosievala, píše portál zoznam.sk

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Skúsenosť s múkou plnou červov má ja Dominika: “Mala som ten istý problém pred rokom. Ešte dobre, že ste si to všimli v čas. Ja som ich mala všade v kuchyni aj na strope a nevedela som, že odkiaľ prišli, až keď som otvorila múku, som zistila” 

Niektorí užívatelia na sociálnych sieťach si však myslia, že červíky v múke mali preto, že dlho skladovali múku v špajzy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *