Generálny riaditeľ v USA: Budeme svedkami mnohých bankrotov

bankrot

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Home Depot Bob Nardelli vydal pochmúrne varovanie v súvislosti s „veľmi zložitou“ ekonomikou USA a upozornil spotrebiteľov, že spoločnosti na strednom trhu sú pod „obrovským tlakom“.

„Myslím si, že budeme svedkami mnohých bankrotov. Ako napríklad Bed, Bath and Beyond. Walmart nielenže prepúšťa ľudí, ale aj zatvára obchody. Spoločnosť Accenture prepúšťa ľudí. Amazon zatvára distribučné centrá. Takže si myslím, že je to obrovsky zmiešaná správa,“ povedal Nardelli počas vystúpenia v relácii „Cavuto: Coast to Coast“.

Bývalý generálny riaditeľ pokračoval, že „zložitosť“ americkej ekonomiky je „iná ako čokoľvek, čo som zažil za 52 rokov svojej praxe“.

Podľa analytikov UBS by v nasledujúcich piatich rokoch mohlo natrvalo zatvoriť svoje brány viac ako 50 000 maloobchodných prevádzok. Tieto zatvorenia by do konca roka 2027 znížili súčasný počet obchodov v USA, ktorý je približne 940 000, o približne 5 %.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Počet zatvorených predajní „už teraz výrazne stúpol“ v roku 2023 v porovnaní s minulým rokom, a to v dôsledku toho, že veľké spoločnosti ako Bed Bath & Beyond, Foot Locker a skrachované Tuesday Morning zmenšujú svoje prevádzky.

V minulom roku spoločnosť Bed Bath & Beyond iniciovala plán na ozdravenie, ktorý zahŕňal zatvorenie stoviek predajní. Spoločnosť Foot Locker minulý mesiac oznámila, že do roku 2026 plánuje zatvoriť viac ako 400 málo výkonných predajní v nákupných centrách, pretože sa zameriava na nové koncepčné predajne.

Podľa Nardelliho neschopnosť Kongresu zjednotiť sa a zvýšiť limit dlhu predstavuje pre podniky bezprecedentnú záťaž, pričom sa s moderátorom Neilom Cavutom podelil o to, že je „rozhodne znepokojený“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Vidím, ako sa v mnohých podnikoch, verejných aj súkromných, vytvárajú zásoby. Neil, pamätáte si, že keď sme sa rozprávali v rokoch 2007, 2008 a 2009, bol dôraz kladený výlučne na banky, však? Ich krach všetko položil,“ pokračoval Nardelli v piatok.

„Dnes sa bankám darí skvele. Teraz však máme zmiešané správy. Maloobchodu sa nedarí tak dobre. Bankám sa darí. Doprava sa za posledných 12 mesiacov zvýšila o 13,9 %. Myslím si, že sa nachádzame vo veľmi zložitom prostredí. A, samozrejme, táto dlhová otázka k tomu len prispieva. Pridáva k istote neistoty, čo sa stane,“ uzavrel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *