To je šialené! Rusi poslali na Ukrajinu tanky Armata, ktoré nemajú vo svete konkurenciu. Toto dokážu

T14 armata manoeuvre 2

Tank T-14 Armata je bojové vozidlo novej generácie, ktoré má bezpilotnú diaľkovo ovládanú vežu, pričom posádka je chránená pancierovou kapsulou.

Ruské ozbrojené sily začali používať T-14, najmodernejší bojový tank krajiny, v zóne „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine, ako nazýva Rusko svoju agresívnu inváziu.

Tanky Armata sa používajú na ostreľovanie pozícií ukrajinských vojsk; tieto ozbrojené vozidlá sa však zatiaľ nezapojili do „priamych útočných operácií“, uviedol zdroj.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Podľa informátora boli vozidlá T-14, ktoré sa zúčastňujú na ruskej invázii, vybavené „dodatočnou bočnou ochranou pred protitankovou muníciou“.

Zdroj dodal, že posádky Armaty predtým absolvovali výcvik na strelniciach nachádzajúcich sa v jednej z ľudových republík Donbasu, ktorá sa vlani stala súčasťou Ruska.

Armata, o ktorej sa hovorí ako o jedinom tanku tretej generácie na svete, ktorý nemá konkurenciu, má bojový modul, ktorý je úplne diaľkovo ovládaný, zatiaľ čo posádka je bezpečne umiestnená v pancierovej kapsule izolovanej od palivovej časti aj munície. To znamená, že v prípade zásahu tanku má jeho posádka väčšiu šancu na prežitie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Výzbroj tanku T-14 zahŕňa 125 mm kanón s hladkým vývrtom a 7,62 mm diaľkovo ovládaný guľomet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *