Ruskú tenistku nepustili do lietadla. Neuveríte, čo s ňou narobili!

tenistka Vitalia Diatchenko

Ruská tenistka Vitalia Diatčenková bola nútená vynechať turnaj ITF v francúzskom Calvi tento týždeň, keďže nebola vpustená na palubu lietadla kvôli problémom s jej pasom.

Diatčenková sa o svojom zážitku podelila prostredníctvom sociálnej siete, kde opísala, že letecká spoločnosť LOT Polish Airlines jej zakázala nastúpiť na palubu lietadla smerujúceho z Káhiry cez Varšavu do Nice, aj napriek tomu, že mala všetky potrebné povolenia od WTA a ITF.

Diatčenková tvrdí, že s ňou zaobchádzali neférovo len preto, že je Ruska. „Pomôže to skutočne zlepšiť situáciu smerom k mieru? Cítila som sa ako človek tretej triedy. Prespala som na letisku v Káhire a strávila tam 18 hodín. Minula som tisíce eur a stále neexistuje spôsob, ako sa dostať na turnaj. Nakoniec sa musím vrátiť domov a vynechať ďalší turnaj.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Som profesionálny športovec, ktorý nehrá pod žiadnou vlajkou ani nereprezentuje žiadnu krajinu, len sa snaží žiť svoj život a pokračovať v kariére,“ uviedla 32-ročná Vitalia Diatčenková, ktorá je momentálne na 250. mieste rebríčka WTA.

Jej otec sa narodil na Ukrajine a pracuje pre OSN. „Dúfam, že budeme bez politiky, rasizmu a nacizmu,“ dodala atraktívna tenistka, ktorá súťaží pod neutrálnou vlajkou ako ostatní Rusi a Bielorusi: „Len pokoj a jasná obloha, prosím!“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Tento incident ukazuje, že aj v športe môže byť politika a rasizmus stále prítomný, čo je nepríjemné a nespravodlivé pre tých, ktorí sa snažia uplatniť svoje zručnosti a talenty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *