Toto našli v pivnici 100 ročného domu. Viete, čo to je?

bruska

V starých domoch môžeme nájsť naozaj rozmanité poklady. Na mnohé z nich sa už dávno zabudlo. Často si už ani nepamätáme, na čo slúžili. Viete, čo je predmetom na fotografii?

Tento jedinečný predmet sa našiel v pivnici. Pred rokmi bol kvintesenciou zaujímavého dizajnu a funkčnosti. Na čo sa používal?

Neobvyklé nálezy v starých domoch

Naši starí rodičia si uchovávali veci na čierne dni. Mnohé z nich skončili v pivnici, iné skončili na pôde. Niet divu, že pri rekonštrukciách domov môžeme naraziť na nezvyčajné nálezy.

Nie raz objavíme v našich domoch predmety spred rokov. Niekedy narazíme na starožitné mince, ktoré majú dnes obrovskú hodnotu, alebo na spomienky na blízkych. To však nie je všetko, na čo môžeme naraziť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Na jeden z domov narazil muž. Používatelia internetu v komentároch ponúkli svoje teórie o tomto predmete. Je to on a čo má spoločné so žiletkami?

Záhadný predmet nájdený v pivnici

Predmet nájdený v pivnici má dve sklenené guľôčky na kovovej rukoväti. Niekedy boli guľôčky pripevnené na dreve. Na čo sa predmet používal. Používatelia internetu o ňom mali niekoľko teórií:

  • Jeden používateľ internetu tvrdí, že ide o hrkálku pre dieťa.
  • Alebo možno zapínanie záclon.
  • Zátka do nosa na potápanie,“ komentoval jeden z internetových používateľov.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

V skutočnosti mal predmet iné využitie. Medzi používateľmi internetu sa našli aj ľudia, ktorí hádali, čo je predmet a na čo sa používa. Akú funkciu mali dve kamenné gule?

Starožitné brúsidlo na holiace strojčeky

Predmet nájdený v pivnici je v skutočnosti starožitné brúsidlo na žiletky. Používalo sa pred rokmi a práve o sklenené guľôčky sa brúsili žiletky. Niektorí používatelia internetu si tento predmet ešte pamätajú.

  • Áno, brúska na žiletky,“ komentovala pani Małgorzata.
bruska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *