Toto ničí vzťahy. Psychológ uviedol dva hlavné dôvody

couple 1643452 1920

Myslíte si, že vzťahy sa rozpadajú kvôli nevere alebo peniazom? Nie je to pravda. Psychológ odhalil, čo ničí manželstvá. Existujú 2 kľúčové príznaky. Keď sa objavia, je to znamenie, že rozchod je pravdepodobne najlepším riešením pre obe strany (zdroj: genialne)

Vzťahy si vyžadujú neustálu prácu zo strany oboch partnerov. Ak každý z nich chce, manželstvo sa môže dostať z naozaj ťažkej situácie a nechať nedorozumenia a problémy odísť. Nie vždy sa to však podarí. Psychológovia rozlišujú 2 príznaky, ktoré zvyčajne ničia manželstvá.

Aké sú najčastejšie príčiny rozvodu?

Mnohí ľudia si myslia, že najčastejšou príčinou rozpadu vzťahu je neschopnosť byť verný. V skutočnosti je nevera na druhom mieste medzi najčastejšími príčinami rozvodov. Na prvom mieste je nezlučiteľnosť charakterov. To znie dosť záhadne a nekonkrétne. Navyše to pravdepodobne pre každý pár znamená niečo trochu iné.

Psychológovia však zdôrazňujú, že zvyčajne nejde o hádky o peniaze alebo o spôsob výchovy detí. K rozchodu najčastejšie vedie to, že manželia sa nedokážu spolu rozprávať, neustále čakajú, že ich partner napadne, a sami zaujímajú útočný postoj. To vedie k mnohým nedorozumeniam a tiež k pocitu osamelosti. Mnohé takéto situácie by sa dali vyriešiť, keby sa partneri spolu úprimne porozprávali. Psychológovia poukazujú na to, že to, čo nenapraviteľne ničí manželstvá, sú práve 2 príznaky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Výrobcovia potravín vedia ako na Slovákov, aby zarobili ešte viac. Na toto si dajte pozor

Čo ničí manželstvá?

Mnohé ťažkosti sa dajú prekonať, pokiaľ sú manželia ochotní tak urobiť. Často sa vzťahy dajú zachrániť, aj keď sa situácia zdá beznádejná. Niekedy však všetky snahy v tomto smere zlyhajú. Podľa britskej psychologičky Susanny Abse, ktorá sa špecializuje na párovú terapiu, existujú dva znaky, že vzťah sa nedá zachrániť.

  • Prvým znakom, že rozchod je pravdepodobne najlepším riešením, je, že jeden z manželov o vzťahu pochybuje. Ak jeden z partnerov pochybuje o svojej druhej polovičke a nič o tom nepovie, situácia sa bude stále zhoršovať. Narastajúca frustrácia a početné nedorozumenia nakoniec privedú takýto pár do súdnej siene.
  • Druhým znakom, že by bolo lepšie sa rozísť, je, keď jeden z partnerov má myšlienky na rozchod. Akonáhle takáto myšlienka prebleskne mysľou, je pravdepodobné, že sa bude po čase vracať a vyvolávať úvahy o budúcnosti a možno aj hľadanie alternatív k prebiehajúcemu vzťahu. To všetko môže nakoniec viesť k nevere, po ktorej už bude na záchranu vzťahu neskoro.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je vám ťažko po pečive? Toto sa vám spúšťa v tele

Ako sa staráte o svoj vzťah s manželským partnerom?

Aby ste sa vyhli upadnutiu do manželskej rutiny a ľahšie čelili nepriazni osudu, oplatí sa starať o vzťah s partnerom. Psychológovia radia podnecovať náklonnosť oddávaním sa spoločným vášňam a trávením spoločného času. Je dôležité zamerať sa na pozitíva, a to v každodennom živote aj v správaní vášho manžela/manželky. Hovorte si navzájom pekné veci alebo si nechávajte poznámky zlepšujúce náladu. Obaja sa budete cítiť milovaní a oceňovaní. Prejavujte si navzájom aj vďačnosť. Zamerajte sa na to, čo máte, nie na to, čo vám chýba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *