Toto tlačidlo je v každej práčke. Uľahčuje čistenie

pracka

Stav práčky ovplyvňuje vôňu a vzhľad nášho oblečenia. Ak po praní pretrváva nepríjemný zápach, je to znamenie, že je čas práčku riadne vyčistiť.

V rôznych zákutiach práčky sa môžu skrývať zvyšky pracieho prostriedku. Najväčším problémom je zásuvka na prací prostriedok. Pomocou jedného čarovného tlačidla však bude čistenie práčky oveľa jednoduchšie.

Ako vyčistiť práčku?

Čistá práčka znamená aj čisté oblečenie. Preto je veľmi dôležité udržiavať spotrebič v dobrom stave. Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je správne vyčistiť filter.

Potom by sme mali myslieť na dôkladné vyčistenie vnútra bubna a gumových prírub. Na tento účel je ideálna voda zmiešaná s octom v pomere 1:1. Stačí navlhčiť handričku a utrieť príruby.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pre šťavnaté a zdravé paradajky ich zalejte týmto nálevom. Je lacný a jednoduchý

Octová voda pomôže nielen účinne umyť obruče, ale ich aj vydezinfikuje. Napriek tomu by sme mali venovať najväčšiu pozornosť zásuvke na prací prostriedok. Práve tu sa zvyknú zdržiavať zvyšky pracieho prášku a zmäkčovača tkanín.

Ako vyčistiť zásuvku na pracie prostriedky?

Nezáleží na tom, aké pracie prostriedky používate. Pracie prostriedky, pracie prášky a dokonca aj zmäkčovač tkanín zanechávajú zvyšky vo vnútri zásuvky na pracie prostriedky. Časom sa zvyšky pracích prostriedkov vo vnútri práčky môžu rozložiť.

Špinavá zásuvka na pracie prostriedky je pri čistení nočnou morou. Je ťažké dostať sa do jej zákutí. Pomerne veľa ľudí nevie, že stačí stlačiť výrazné modré tlačidlo, ktoré im umožní túto položku úplne vytiahnuť a riadne vyčistiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete aby banány vydržali o týždeň dlhšie čerstvé? Obaľte ich týmto, máte to doma

Rovnako ako zvyšok práčky, aj zásuvku možno čistiť vodou a octom. Ocot rozpustí zvyšky. Na druhej strane, na čistenie dutiny práčky dobre poslúži kefka. Ako často by som mal čistiť práčku?

Ako udržiavať práčku v čistote?

Svoju práčku by ste mali čistiť pravidelne. Udržíte tak práčku v dobrom stave, čo znamená aj dlhšiu životnosť vášho oblečenia. Ak spotrebič používate často, mali by ste ho čistiť aspoň raz za mesiac.

Signálom, že je čas na čistenie, je nepríjemný zápach vychádzajúci z bubna alebo nepríjemné oblečenie po praní. Takýmto situáciám je však lepšie predchádzať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *