Toto všetko dokážu šupky z cibule. Veľa antioxidantov a prospešných látok pre vaše telo

cibula

Ošúpete cibuľu, nakrájate ju a šupky vyhodíte? To je chyba. Cibuľové šupky obsahujú antioxidanty, vlákninu, vitamín A, C a E. Boli by ste prekvapení, koľko rôznych využití majú obyčajné cibuľové šupky. Tak čítajte ďalej a už ich nikdy nevyhadzujte.

Domáce hnojivo

Predstavte si, že existuje hnojivo, ktoré je organické, lacné a účinné. Cibuľové šupky sa môžu pochváliť draslíkom, horčíkom, dusíkom, vápnikom, železom, karoténom a fytoncídmi (rastlinnými antibiotikami), takže sú ideálnymi kandidátmi na hnojivo pre rastliny. Naplňte veľkú nádobu s objemom asi 1 liter cibuľovými šupkami, potom ju preložte do ešte väčšej nádoby a zalejte 8 litrami vody. Tento roztok nechajte 24 hodín lúhovať na tmavom a chladnom mieste. Nakoniec rozrieďte vodou v pomere 1:5. Výsledný roztok môžete použiť na hnojenie izbových a záhradných rastlín.

Postrek proti škodcom

Ak vás trápia mšice, cvrčky a molice, môžete sa ich ľahko zbaviť pomocou postreku z cibuľových šupiek. Budete potrebovať celé vedro šupiek, ktoré nastrúhate s kockou tuhého mydla, zalejete dvoma vedrami vriacej vody a necháte cez noc vylúhovať na chladnom mieste. Nakoniec opäť zrieďte vodou v pomere 1:5. Nalejte do fľaše s rozprašovačom a kritické miesta a rastliny postrekujte raz týždenne počas jedného mesiaca.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Čaj z cibuľových šupiek

Čaj z cibuľových šupiek dokáže urobiť zázraky pre naše zdravie, najmä pre našu pokožku. Pomáha v boji proti obezite, znižuje krvný tlak a posilňuje náš imunitný systém. Ako si pripraviť takýto životabudič? Cibuľové šupky povarte 10-20 minút vo vode a potom sceďte. A je to.

Farba na vlasy

Okrem vyššie uvedeného cibuľové šupky obsahujú aj síru, ktorá vám pomôže zakryť šedivé vlasy. Navyše vyživí vaše vlasové folikuly a podporí rast vlasov. Výroba domácej farby na vlasy je jednoduchá. Cibuľové šupky rozložte na panvicu a začnite ich „smažiť“, kým nesčernejú alebo nezuhoľnatejú. Potom ich rozomeľte na hladký prášok, zmiešajte s trochou gélu alebo oleja z aloe vera a naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť a potom dôkladne umyte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

Vlasové tonikum

Ak si netrúfate na farbenie vlasov, môžete vyskúšať aspoň domáce cibuľové tonikum. Jednoducho varte cibuľové šupky vo vode, kým nezhnednú. Po vychladnutí nalejte do sklenenej fľaše a naneste na pokožku hlavy rovnako ako tonikum.

Používajte ich pri varení

Cibuľové šupky môžete opiecť a pridať do niektorých jedál, dodajú pokrmu úplne novú chuť. Prípadne ich pridajte do vývaru, polievky alebo omáčky, krásne sa zafarbia a dokonca mierne zahustia. Nezabudnite ich po varení opäť vybrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *