Toto zo Sahary práve letí na Slovensko! Utorok očakávajte prekvapenie

sahara

Silné vetry, ktoré vírili nad západnou Saharou niekoľko dní, niesli do výšok niekoľkých kilometrov obrovské množstvo pieskových zŕn. Tento piesok sa postupne presunul nad Kanárske ostrovy, Španielsko, Anglicko a severné Francúzsko a teraz sa blíži na územie Slovenska. Predpovede naznačujú, že saharský prach bude nad naším územím prítomný v najbližších dňoch.

Podľa portálu iMeteo.sk sa prach začal nad Slovenskom objavovať od juhozápadu už dnes v noci. Slovenský hydrometeorologický ústav informoval o tejto situácii a predpovedá, že najvyššia koncentrácia saharského piesku nad rôznymi časťami Slovenska bude zaznamenaná dnes, 23. októbra, v rôznych časoch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Saharský prach, ktorý sa dostal do atmosféry nad Slovenskom, vznikol v dôsledku tlakovej níže v oblasti Saharskej púšte, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav. Portál iMeteo.sk upozorňuje, že nad naším územím sa v atmosfére bude nachádzať pomerne veľká koncentrácia čiastočiek saharského prachu, pričom zaťaženie prachom nad juhozápadným Slovenskom by malo dosiahnuť až úroveň 1 456 mgr/m2 v utorok okolo poludnia.

Tento rok už SHMÚ zaznamenal niekoľko dní s výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, vrátane mesiacov február, apríl, jún a teraz opäť v októbri. Odborníci varujú, že počet takýchto dní môže postupne stúpať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Okrem znečistenia ovzdušia sa saharský prach podľa portálu iMeteo.sk správa ako tenká vrstva skla, čo podporuje „skleníkový“ efekt a môže spôsobiť aj teplejšie počasie.

Saharská búrka prináša nielen piesok, ale aj výzvy v oblasti životného prostredia a klímy, ktorým bude potrebné venovať pozornosť v nasledujúcich dňoch.

One Reply to “Toto zo Sahary práve letí na Slovensko! Utorok očakávajte prekvapenie”

  1. Nechápu, jak může letět tzv. saharský písek nejdřív z jihu postupně na sever, nad Anglii, která leží hodně na sever od Slovenska, a pak tento písek ze severu Anglie se náhle na Slovensku objeví z jihozápadu? Jako vtip výborný! To jen ve mne utvrzuje přesvědčení, že i to zemětřesení na východě Slovenska před několika dny, teď i ten údajný saharský písek, který se ze severní části Evropy znenadání objevil na Slovensku od jihozápadu, jsou výstražným trestem pro Slovensko za to, že pro DeepState nedopadly volby dle jeho očekávání, a budou přibývat, dokud se Fica nepodaří vyřadit, nebo ho jinak zlomit! Mimochodem, někteří lidé si před časem dali tu práci, že při prvním objevu saharského písku, o kterém se začalo nějak podezřele často oficiálně mluvit (jaká to pak shoda náhod, že?), až v době covidové, nasbírali vzorky tohoto písku a nechali provést jeho rozbor. A ten odhalil jeho skutečné složení: obsahoval těžké a nebezpečné kovy a další nebezpečné prvky pro lidské zdraví! Jsem přesvědčena, že tento biologický útok tzv. saharským pískem je tentokrát podniknut hlavně na Slovensku a že ty vyjmenované, další údajně zasažené státy jsou jen zmíněny jako křoví, aby to nevypadalo podezřele, že Slovensko je pouze jediným zasaženým územím. Díky větrům už ten biologický mrak máme určitě i u nás a zakrátko se už můžeme „těšit“ na enormně stoupající počet náhlých onemocnění, což WHO konečně, se zpožděním, bude moci vyhlásit pandemii a následné lockdowny!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *