Tri spôsoby čo robiť po prejedení sa na Vianoce. Plné nafúknuté brucho zmizne

plne brucho

Zdá sa, že na Vianoce nezabúdame na prejedanie, ale keď sa na stole objavia chutné jedlá, na ktoré sa niektorí z nás tešili celý rok, rýchlo na toto predsavzatie zabudneme. Výsledok? Bolesti brucha, nevoľnosť a nadúvanie. Tých sa dá rýchlo zbaviť jednoduchými domácimi prostriedkami.

Blížiace sa vianočné sviatky sú časom stretávania sa s blízkymi. Vo väčšine slovenských domácností je to čas, keď si s týmito blízkymi sadáme k stolu a oddávame sa hodovaniu. Veď všetky tie jedlá, ktoré sa počas uplynulých dní usilovne pripravovali, treba zjesť.

Tradične by na štedrovečernom stole malo byť 12 jedál, ale mnohé rodiny sa od tohto zvyku odchyľujú. Nielen preto, že v ére búrlivej inflácie sa drasticky zdražili aj potraviny, ale existujú aj limity – nikto nemôže zjesť toľko, jedlo by sa nemalo vyhadzovať. Navyše v spoločnosti rastie povedomie o zdravotných rizikách prejedania sa najmä ťažko stráviteľnými, kalorickými jedlami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  5 znakov, že máte málo pohybu. Takto vám to telo ukáže

Nie každý sa dokáže uskromniť

Hoci spomienka na nevoľnosť po minuloročnej štedrovečernej hostine ešte nevybledla v pamäti, je pomerne isté, že niektorí ľudia sa budú prejedať aj tento rok. Bolesť žalúdka, nevoľnosť, nadúvanie – to sú len niektoré z nepríjemných pocitov, ktoré v takejto situácii vznikajú. A to, že tradičné štedrovečerné jedlo je ťažko stráviteľné, určite nepomáha a náš tráviaci systém potom zažíva muky. Existujú však spôsoby, ako si poradiť s bruchom ako balón, ktoré mnohým znepríjemňuje toto sviatočné obdobie.

Tri spôsoby, ako sa vysporiadať s nadúvaním po prejedení

Keď sľub zdržanlivosti pri stole nemal veľký účinok a vás trápi plynatosť, vyskúšajte jeden z týchto troch osvedčených prostriedkov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedzte dve vajíčka denne a toto sa začne diať s vašim telom

Nálev z rasce: čajovú lyžičku mletej rasce vložte do pohára, zalejte vriacou vodou a prikryte. Po štvrťhodine sceďte a vypite. Po pridaní do jedla plní rasca podobnú funkciu, preto ňou ochuťte vianočnú kapustu alebo polievku.

Dostatok vody: Ak viete, že sa chystáte jesť vianočné pochúťky v neskorých popoludňajších hodinách, je dobré piť veľa vody hneď ráno.

Po jedle sa prejdite: keď máte pocit, že ste sa prejedli a začínate sa cítiť nafúknutí, neseďte na pohovke alebo v kresle. Naopak, choďte von na krátku prechádzku. Aj malé množstvo pohybu vám pomôže vysporiadať sa s nepríjemným nadúvaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *