Trik ako si urobiť doma chladno aj bez klimatizácie a má to doma každý

okno

Keď teploty za oknom začnú byť naozaj vysoké, môže byť ťažké vydržať. Najmä keď sa byt veľmi zahrieva a vytváranie prievanu nepomáha. Existujú však domáce prostriedky, ktoré vám pomôžu rýchlo a jednoducho ochladiť miestnosti a ochrániť vás pred horúčavami.

Mnohí ľudia veľmi dobre vedia, že keď začnú horúčavy, nie je dobré otvárať okná. Vtedy by ste mali byt vyvetrať cez noc, keď je chladnejšie, a ráno okná zatvoriť.

To všetko preto, aby sa interiér príjemne ochladil. Ako však docieliť, aby vám to vydržalo dlhšie? Existuje jeden šikovný spôsob.

Čo robiť, keď je horúco? Zaveste do okien a urobte si v byte naozaj chladno

Keď sú za oknami vysoké teploty, je lepšie konať hneď. Ráno, keď je ešte chladno, zatvorte všetky okná a spustite žalúzie alebo rolety, aby ste interiér ochránili pred slnečným teplom. Ak však túto možnosť nemáte, použite šikovný trik, aby ste si doma urobili chladno a príjemne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Jednoducho siahnite po bielej perine alebo bielom hrubšom prestieradle. Navlhčite ich vodou, aby nekvapkali, a zaveste ich do okien. Zabránia slnku zohrievať interiér a samotný dom nebude taký tmavý, ako keby ste zavesili látku inej farby.

Ak máte balkón, môžete naň zavesiť aj mokré prestieradlo vo výške okien. To bude tiež chrániť steny pred teplom, pričom dosiahnete ešte lepšie výsledky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Ako si poradíte s teplom? Tento domáci trik rýchlo prinesie úľavu

Čo však môžete urobiť, aby ste si dočasne pomohli s horúčavami, ak ste sa predtým nepostarali o ochladenie miestností? Potom sa oplatí urobiť jednu vec, ktorá prinesie okamžitú úľavu. Zmiešajte vodu so soľou a zmes zamrazte vo vaničkách na kocky ľadu.

Keď na vás horúčava dolieha, vložte hotové kocky do kovovej misky a postavte ju pred zapnutý ventilátor. To spôsobí cirkuláciu chladného vzduchu po miestnosti, čím sa vytvorí efekt podobný klimatizácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *