Trik Chorvátov, ako rýchlo ochladiť rozpálené auto v lete

pexels tobi 620335

V lete, keď sú teploty mimoriadne vysoké a slnko nepustí, môže byť nastupovanie do auta problematické. Všetko kvôli vzduchu, ktorý sa zohrial od počasia. Ako rýchlo a bez námahy ochladiť interiér tak, aby bola jazda okamžite pohodlná? Píše Gazeta

Teplota v aute ponechanom na slnku je podstatne vyššia ako vonku a môže predstavovať značné nebezpečenstvo pre tých, ktorí doň nastúpia. Nie nadarmo úrady vyzývajú ľudí, aby počas teplých dní nenechávali vo vozidle deti ani domáce zvieratá, aj keď plánujete vyjsť von len na dve minúty. Ako sa rýchlo a účinne ochladiť?

Ako rýchlo znížiť teplotu v aute? Mnoho ľudí robí túto chybu

Keď nastúpime do rozpáleného auta, prvé, čo urobíme, je, že otvoríme okná alebo okamžite zapneme klimatizáciu na maximálny výkon. Bohužiaľ, je to chyba, vďaka ktorej dlho nepocítite žiadny rozdiel. Ak chcete, aby sa interiér rýchlo a citeľne ochladil, najprv otvorte všetky dvere dokorán, aby mohol uniknúť zohriaty vzduch. Počas jazdy dbajte na to, aby ste mali otvorené okná. Nápor jazdy pomôže „vytlačiť“ všetky zvyšky. Klimatizáciu zapnite až po prejdení niekoľkých kilometrov. Takto sa začne okamžite ochladzovať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo dokážu datle, ak ich začnete jedávať presne v tomto čase

Jednoduchý trik na okamžité ochladenie auta. Otvorte okná a dvere

Môžete vyskúšať aj šikovný trik na rýchle ochladenie interiéru vášho auta. Najprv úplne spustite predné okno na strane spolujazdca a potom niekoľkokrát a v rýchlom slede otvorte a zatvorte dvere na strane vodiča. Opakujte v opačnom poradí, t. j. striedavo spúšťajte okno vľavo vpredu a otvárajte a zatvárajte predné dvere vpravo. Týmto spôsobom „vytlačíte“ horúci vzduch von oveľa rýchlejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Ako môžem zabrániť tomu, aby sa moje auto príliš prehrialo? Majte na pamäti tieto veci

Keď je vonku horúco, pri udržiavaní správnej teploty vášho vozidla je neoceniteľná aj podložka na čelné sklo, ktorá obmedzuje alebo dokonca blokuje slnečné lúče. Nasaďte si ju, keď odchádzate od vozidla, a keď sa vrátite, interiér bude oveľa menej horúci. Okrem toho sa pri parkovaní snažte parkovať v tieni, najlepšie pod stromom, prístreškom alebo na inom krytom a vyhradenom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *