Trik skúseného záhradkára proti burine. Zmizne vám raz a navždy

burina

Nanešťastie, burina je nevyhnutnou súčasťou záhradkárčenia. Môže spôsobiť veľa nepríjemností. Naše kvetinové záhony a trávniky sú pre jej rast ideálnym prostredím. Či už máte malú záhradu alebo veľký trávnik, pravdepodobne budete čeliť výzve, ako sa jej účinne a ekologicky zbaviť. Existujú však rôzne metódy, ako to dosiahnuť bez toho, aby ste museli siahnuť po chemických prostriedkoch.

Univerzálna jedlá sóda

Okrem kuchyne má jedlá sóda svoje miesto aj vo vašom arzenáli čistiacich prostriedkov. Má však aj ďalšie využitie – môže vám pomôcť v boji proti burine. Stačí nasypať jedlú sódu priamo na miesta, kde rastie burina, a môžete sa jej účinne zbaviť.

Soľ

Soľ je ďalším mocným spojencom v boji proti burine. Môžete sa rozhodnúť pre dva prístupy. Buď môžete burinu vysekávať pri zemi a zasypať ju soľou, alebo si môžete pripraviť soľný roztok (1 liter soli na 2 litre vody), ktorým potom zalejete celý záhon. Táto metóda vám pomôže nielen zbaviť sa existujúcej buriny, ale aj zabrániť vzniku novej.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto pestujú egreše najlepší záhradkári. Nezabudnite na túto vec

Horúca voda

Možno vás to prekvapí, ale aj obyčajná horúca voda môže byť účinným nástrojom v boji proti burine. Horúca voda zničí bunky buriny a spôsobí ich vyschnutie. Ale pozor! Mali by ste sa vyhnúť zalievaniu blízkych rastlín, inak o ne môžete ľahko prísť.

Ocot a voda ako prírodný herbicíd

Ďalším účinným nástrojom v boji proti burine je kombinácia octu a vody. Túto zmes pripravte v pomere 1:3. Ocot pôsobí ako prírodný herbicíd, ktorý narúša rast buriny. Dôkladne zalievajte miesta, kde sa burina nachádza, a sledujte, ako postupne usychá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kľúčom k úspechu veľkých a chutných jahôd je urobiť niečo ešte pred zasadením

Alkohol

Ďalšou účinnou metódou je použitie alkoholu. Stačí zmiešať 30 ml vodky s 3 dl vody, pridať trochu mydla a pripravenou zmesou zaliať burinu. Alkohol má dehydratačný účinok, čo spôsobuje vysychanie rastlín.

Mulčovanie ako prevencia

Mulčovanie môže byť účinným spôsobom prevencie buriny v záhrade. Hoci je kupovaná kôra pomerne drahá, môžete si ju ľahko pripraviť sami. Listy a pokosenú trávu zo záhrady rozprestrite medzi riadky v záhonoch. Ak sa vám podarí zohnať piliny alebo slamu, použite ich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *