Zosilnite si WIFI doma úplne sami. Internet vám pôjde o veľa rýchlejšie

wifi alobal

Slabý signál Wi-Fi nás môže často zbytočne znervózňovať. Dôvody môžu vyplývať z nadmernej veľkosti domu alebo bytu a hrúbky stien, alebo dokonca z nepoctivosti poskytovateľa internetu. Odpoveď na otázku „Prečo mám slabý signál WiFi?“ je veľmi jednoduchá.

Rušenie signálu WiFi je veľmi nepríjemný a rušivý problém v každodennom živote. Nemôžete voľne sledovať videá, sťahovať vrcholy a komunikovať s ostatnými prostredníctvom sociálnych sietí. Existuje však veľmi jednoduchý spôsob, ako si s ním poradiť sami.

Prečo mám slabý signál wifi?

Ak ste už vylúčili príčiny súvisiace s veľkosťou miestnosti a hrúbkou stien, dôvodom slabého signálu je zvyčajne router. Vinníkom môže byť aj nedostatok externých antén. Inými slovami, smerovač WiFi a interné alebo externé antény sú nekvalitné, takže aj pripojenie je slabé. Signál nedosahuje do všetkých miestností v dome a je tiež ťažké pripojiť sa na internet.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Odkiaľ pochádzajú problémy so signálom WiFi?

Poskytovatelia internetových služieb najčastejšie vedia o problémoch so slabými smerovačmi, a preto pri uzatváraní zmluvy využívajú nevedomosť svojich zákazníkov. Novým používateľom potom dávajú nekvalitný router, aby si kupovali ďalšie zariadenia na rozšírenie jeho dosahu. Veľmi často sa tiež stáva, že cena smerovača je prehnaná napriek jeho zlým technickým parametrom. Pred podpisom zmluvy a kúpou zariadenia si preto vždy overte skutočnú hodnotu a údaje. Cieľom tohto konania predajcu môže byť ochrana signálu WiFi pred vašimi susedmi, ktorí by ho mohli bezplatne využívať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie jabloní teraz v júni, aby ste mali veľkú úrodu jabĺk

Ako vyriešiť problém so slabým signálom WiFi sami?

Najjednoduchším spôsobom je kúpiť silné externé antény a pripojiť ich k routeru, pretože sú dostupné v každom obchode s IT. Prípadne môžete vyskúšať domáci spôsob zosilnenia signálu WiFi a jediné, čo na to budete potrebovať, je hliníková fólia. Stačí z nej odstrihnúť kúsok a umiestniť na ňu vašu internetovú skrinku a signál sa určite zlepší. Druhým spôsobom je použitie prázdnej hliníkovej plechovky, stačí odrezať spodnú časť a potom plechovku pozdĺžne rozrezať a v hornej časti urobiť malý rez. Nakoniec musíte plechovku položiť na vrch antény.

3 Replies to “Zosilnite si WIFI doma úplne sami. Internet vám pôjde o veľa rýchlejšie

  1. Autor asi nosi alobal aj na hlave lebo takuto blbosť som už dávno nepočul kvalita článku je ako keby ju písal 13 ročný chlapec ktorého kvalifikácia je hranie Fortnajtu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *