Tu sú dva jednoduché triky, ktoré mi pomáhajú každý mesiac ušetriť peniaze za pranie

washing machine 2668472 1920 1

Mnohí ľudia sa zaujímajú o spôsoby, ako prať úspornejšie. Čo môžete urobiť, aby ste nemuseli platiť také vysoké účty za elektrinu? Ukážeme vám jeden jednoduchý spôsob, ktorý vám umožní dokonale odmerať, koľko bielizne máte vložiť do práčky, aby pracovala čo najefektívnejšie.

Práčka je jedným zo spotrebičov v našej domácnosti, ktorý spotrebuje najviac elektrickej energie. Nie je teda prekvapením, že chceme, aby bola čo najefektívnejšia.

Je však dôležité, aby to nebolo na úkor kvality bielizne, pretože aký zmysel má mať niečo vyprané, ak to napriek tomu nie je celkom čisté. Čo presne je to ideálne množstvo prania?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obaľte do tejto veci kuracie mäso a nepotrebujete olej na vyprážanie. Je to zdravé

Jednoduché tipy, ako prať úspornejšie

Ak chcete vedieť, či ste do bubna práčky nabalili maximálne množstvo vecí, ktoré v nej môžete naraz vyprať, môžete si to veľmi jednoducho overiť vlastnoručne. Ide o princíp, ktorý sa na západe nazýva „trik s dlaňou“. Spočíva v tom, že do bubna vložíte vlastnú ruku s roztiahnutými prstami tak, aby pripomínali list dlane. Ak sa ľahko zmestí medzi oblečenie a vrch bubna, máte dokonale plnú práčku.

Na druhej strane, ak sa vám to nepodarí, potom sa oplatí vybrať niekoľko vecí, pretože bielizeň sa nevyperie dobre. Na druhej strane, ak je v práčke veľa voľného miesta, môžete do nej vhodiť ešte niekoľko vecí. Ide o veľmi jednoduchý, intuitívny princíp.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo znamená tento biely povlak na vašich sadeniciach? Kým ich vyhodíte, spozornite

Perte pri 30 °C, nie pri 40 °C.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že v mnohých novších práčkach sa oplatí prať štandardne pri 30 stupňoch C, a nie pri 40 stupňoch C. Najnovšie práčky sú totiž oveľa účinnejšie ako tie, ktoré sme používali ešte pred piatimi alebo desiatimi rokmi. Vďaka tomu perú účinnejšie pri nižších teplotách.

Nastaviť práčku na 40 stupňov C sa teda už neoplatí. A nastavením na o niečo nižšiu teplotu ušetríte obrovské množstvo peňazí, pretože ušetríte takmer polovicu spotreby elektrickej energie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *