Ukrajina sľubuje, že bude naďalej zabíjať Rusov po celom svete, až do úplného víťazstva Kyjeva

344570553 242508211663320 1446358842124620638 n

Šéf ukrajinskej rozviedky generál Kirill Budanov pre Yahoo News povedal, že jeho organizácia GUR bude pokračovať v teroristickej kampani proti Rusom „kdekoľvek na svete“. Kremeľ prisľúbil, že takéto útoky „nezostanú bez odpovede“.

Budanova – ktorý stojí na čele Hlavného riaditeľstva rozviedky ukrajinského ministerstva obrany – minulý mesiac moskovský súd obvinil z trestných činov terorizmu a ruské úrady ho spájajú so sériou sabotáží a atentátov, naposledy so zmareným plánom zavraždiť najvyšších ruských predstaviteľov na Kryme.

V rozhovore pre Yahoo News, ktorý sa uskutočnil minulý mesiac, ale bol zverejnený začiatkom tohto týždňa, Budanov vyhlásil, že to, čo Rusko nazýva „terorizmom, my nazývame oslobodením“. Na otázku, či je GUR zodpovedná za minuloročnú vraždu ruskej novinárky a politickej aktivistky Darje Duginovej v Moskve, odpovedal záhadne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Nepokračujte v tejto téme,“ povedal. „Jediné, čo budem komentovať, je, že sme zabíjali Rusov a budeme ich zabíjať kdekoľvek na tomto svete až do úplného víťazstva Ukrajiny.“

Napriek Budanovmu chválenkárstvu má Washington zrejme GUR na krátkom vodítku. Nedávno uniknuté dokumenty Pentagónu naznačujú, že keď Budanov vo februári nariadil svojim podriadeným, aby sa „pripravili na masové údery“ na ruské mestá, americkí špióni, ktorí monitorovali jeho komunikáciu, zasiahli a operáciu odvolali.

Od Budanovovho rozhovoru s Yahoo boli nad Kremľom zostrelené dva drony naložené výbušninami a bomba v aute vážne zranila ruského reportéra a aktivistu Zachara Prilepina. Podozrivý z bombového útoku na Prilepina sa ruským orgánom činným v trestnom konaní priznal, že ho najala bližšie nešpecifikovaná ukrajinská spravodajská služba, pričom Moskva uviedla, že konečnú zodpovednosť za oba incidenty nesú USA.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Dobre vieme, že rozhodnutia o uskutočnení takýchto teroristických akcií sa neprijímajú v Kyjeve, ale vo Washingtone,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov o útoku na úrad prezidenta Vladimira Putina. „Takéto zločiny nezostanú bez odpovede,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení a dodalo, že „kyjevský režim“ bude čeliť „prísnemu a nevyhnutnému trestu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *