Ukrajinci dávajú na metlu igelitový sáčok. Už to nikdy nebudete robiť inak

metla sacok

Pravdepodobne neexistuje domácnosť, ktorá by nepotrebovala zamiesť podlahy. Drobky z prípravy jedla, prach z ulice, vlasy, chlpy domácich zvierat. To všetko sa znovu objaví na podlahe len chvíľu po tom, ako ju pozametáte. A ak máte malé deti, musíte udržiavať podlahy čisté, pretože sa po nich plazia. Je to nekonečný proces.

Ušetrite čas a zbytočnú prácu

Niektorí ľudia na túto činnosť radšej používajú vysávač, iní si zasa nemôžu dovoliť klasickú metlu a lopatku. A ak patríte medzi klasikov, určite viete, že práve vlasy a chlpy sa na metlu lepia ako magnet. A že ich musíte vytiahnuť. Nie je to, samozrejme, náročná práca, ale zaberie nejaký čas, a prečo si ho neušetriť? A prečo sa prehrabávať v špinavých štetinách?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte a naneste na škáry a silikón. Budú snehobiele

So všetkým vám pomôže obyčajné plastové vrecko alebo taška. Stačí ho prevliecť cez štetiny metly a prilepiť k rukoväti leukoplastom, aby nevytiekol. Takto vlasy a chlpy stratia schopnosť priľnúť k štetinám. Statická elektrina ich však udrží na plaste a nedovolí im, aby sa opäť rozleteli po miestnosti.

Metla bude zametať rovnako spoľahlivo ako bez vrecka, ale nebudete si špiniť ruky vyberaním vlasov z jej štetín. A ešte ušetríte čas. Navyše sa štetiny obalené plastom prestanú špiniť a vaša metla bude stále ako nová. Aj vrecko, ktoré by ste inak vyhodili ako nepotrebné, nájde využitie a úžitok.

Myslite na životné prostredie a recyklujte

Nepotrebný plast môžete recyklovať mnohými ďalšími spôsobmi.

Naplňte nimi topánky a kabelky, ktoré nepoužívate, aby si zachovali svoj tvar. Oproti papieru majú výhodu aj v tom, že vo vlhkom prostredí neabsorbujú okolitú vlhkosť, ktorá môže viesť k vzniku plesní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia zo štátu navštevujú státisíce Slovákov. Toto vám budú kontrolovať

Namiesto bublinkovej fólie použite plastovú fóliu a vyplňte ňou balík, aby ste zmiernili prípadný náraz, ktorý by obsah musel vydržať.

Niektoré zbytočne hlboké nádoby vyplňte pokrčenými plastovými vreckami. Znížite tak náklady na zeminu a zalievanie.

Použite ich napríklad ako lacnú izoláciu po inštalatérskych alebo iných prácach. Vyplňte medzery v stene obkladačkami a potom na ne nastriekajte penu. Prilepí sa na potrubie aj na plast a poskytne vám dlhotrvajúce tesnenie.

Ako vyzerá zametanie metlou obalenou plastom, si môžete pozrieť na videu nižšie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *