Ukrajinka ukázala trik, prečo si lepia obojstrannú pásku na metlu

metla

Ak doma zametáte podlahy metlou, určite to poznáte. Najmä ak máte domáce zvieratá. Prach a ich jemná srsť víria sem a tam v prievane, ktorý metla vytvára. A namiesto toho, aby sa usporiadane zhromažďovali na hromádke, na ktorú ich chcete priniesť, rozfúkajú sa späť po miestnosti.

Preto sa musíte neustále vracať. Zametajte miesta, ktoré ste už pozametali, ale medzitým sa chlpy vrátili, zmiešané s prachom a jemnými omrvinkami. S väčšími a ťažšími nečistotami takéto problémy nie sú.

A keď je práca konečne hotová a všetky nečistoty sú pohromade, musíte ešte z metly pozbierať zvyšné vlasy. Keď sa poriadne zahrabú medzi štetiny, ich čistenie vám zaberie nejaký čas. Navyše to nie je veľmi príjemné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Položte pod čučoriedky a budete zbierať obrovskú úrodu

Bez vysávača s lepiacou páskou

Iste, vysávač môže vyriešiť všetky tieto problémy, ale niekedy potrebujete zametať nielen rýchlo, ale aj potichu. Napríklad vtedy, keď niektorý člen rodiny ešte spí.

Konečne však máme pomôcku, ktorá vám upratovanie uľahčí. A je to veľmi jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je obojstranná páska, ktorú jednoducho vodorovne nalepíte na dlhšiu stranu štetín metly. Keď budete zametať, lepidlo už nedovolí, aby prach, vlasy alebo žmolky lietali všetkými smermi. Pekne ich stiahne k sebe a nepustí. Tento trik vám tiež pomôže lepšie zametať smeti z rohov a ťažko prístupných miest.

Páska je navyše vodeodolná, takže aj keď niečo vylejete na podlahu, nemusíte sa obávať, že by vám zmokla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

Podobnú službu vám urobí aj plastové vrecko navlečené na metle. V tomto prípade sa opäť využíva statická elektrina, ktorá zabráni opätovnému šíreniu prachu po miestnosti.

Na metly a darčeky

Ak doma nemáte obojstrannú lepiacu pásku, určite si ju zaobstarajte. Pomôže vám nielen pri upratovaní, ale aj pri samotnom balení darčekov v tomto ročnom období. S jej pomocou budú vaše balíčky vyzerať veľmi úhľadne, pretože tohto pomocníka môžete ukryť medzi baliace papiere bez akejkoľvek stopy lepidla.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako táto metličková páska funguje, pozrite si priložené video.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *