Lepiacu pásku dajte na metlu a nikdy ste nič lepši nevideli

metla

Jedným z čistiacich doplnkov, ktoré má každý, je metla na zametanie. V domácnosti sa používa neustále, ale len málokto rád zametá. Existuje však jeden šikovný trik, ktorý vám túto povinnosť výrazne uľahčí a urýchli. Stačí urobiť jednu vec.

Hoci na čistenie podlahy častejšie používame vysávače, sú chvíle, keď stále siahame aj po tradičnej zametacej kefe. Nie každý ju však používa rád, pretože tento spôsob odstraňovania prachu z podlahy môže byť trochu náročný a frustrujúci, keď sa na metlu nedostanú všetky nečistoty. Ukazuje sa, že existujú dva šikovné triky, ktoré vám zametanie výrazne uľahčia a navyše takmer nič nestojí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Kefa na zametanie podlahy sa teraz bude používať ľahšie. Stačí urobiť jedinú vec

Používateľ TikTok z profilu @miyazhome sa podelil o šikovné triky, ktoré uľahčia upratovanie. Tentoraz sa podelila o zdroj, v ktorom ukazuje, ako si zametanie urobiť rýchlo a bez problémov. Platí to najmä pri zametaní ťažko dostupných miest, ako sú napríklad priestory pod nábytkom, kde presne nevidíte, či ste pozbierali všetok prach a chuchvalce. V takom prípade stačí štetiny kefy oblepiť lepiacou páskou tak, aby lepiaca vrstva bola na vonkajšej strane. Pri zametaní sa všetko prilepí na pásku a nevynecháme ani smietku.

Čo možno urobiť, aby metla zachytila všetok prach? Tento trik vám uľahčí prácu

Tradičné zametanie si môžete výrazne uľahčiť aj tým, že siahnete po ďalšom domácom triku. Niekedy je ťažké pozametať všetok prach na metle, o čom sme sa už všetci aspoň raz presvedčili. Tento nepríjemný problém však môžete odstrániť tak, že na kefu nasadíte plastové vrecko. Štetiny vložte do plastového vrecka a rúčky priviažte k tyči. Takto sa nečistoty nedostanú medzi štetiny, a tak sa rýchlejšie a ľahšie prenesú z podlahy na smetiak.

@miyazhome Sabias esto? 🤭🥰 para los rinconsitos de tu cada ✨ #home #hogar #tipshogar ♬ sonido original – Miyaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *