Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

zachod 1

Prečo by dával do nádržky guľôčky z hliníkovej fólie? Tento trik, ktorý na sociálnych sieťach získava na popularite, vašej toalete výrazne prospeje. A bude vás to stáť minimum úsilia.

Prečo sa do splachovača dávajú guľôčky z hliníkovej fólie?

Trik s hliníkovou fóliou je jednoduchý spôsob boja proti žltým škvrnám, ktoré sa objavujú v záchodovej mise. Stačí vziať hliníkovú fóliu a vytvoriť z nej 3 guľôčky veľkosti vlašského orecha. Potom otvorte veko záchodovej misy a vložte tieto guľôčky dovnútra. Teraz veko zatvorte. Hliníková fólia vďaka svojim vlastnostiam obohatí vodu o častice, ktoré pôsobia proti vzniku žltých škvŕn na záchodovej mise. Toto je veľmi jednoduchý spôsob, ako znížiť ich výskyt.

Pri splachovaní toalety vždy spláchnite veko

Priemerný človek splachuje toaletu päťkrát denne a zrejme väčšina z nás to robí zle. Pripravte sa na niekoľko tvrdých právd o tom, prečo by ste mali pri splachovaní vždy nechať veko zatvorené. Keď stlačíte páku, okrem toho, že do kanalizačného potrubia odnesiete všetky látky, ktoré tam necháte, vaša toaleta vypustí do ovzdušia niečo, čo sa odborne nazýva „záchodový splod“ – je to v podstate aerosól plný mikroskopických baktérií vrátane E. coli. Podľa mnohých štúdií môžu baktérie uvoľnené v takomto oblaku zostať vo vzduchu až šesť hodín a rozptýliť sa po celej kúpeľni… vrátane vašej zubnej kefky, uterákov a kozmetických výrobkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

To nie je vtip – nesplachovaním klapky pri splachovaní vody môžete spôsobiť, že sa vy alebo niekto z vašich blízkych nakazí chorobou, ako je pandemická chrípka alebo norovírus.

Väčšie kvapôčky a aerosóly sa pravdepodobne nedostanú ďaleko cez toaletu ani okolo nej. Veľmi malé kvapôčky však môžu zostať visieť vo vzduchu pomerne dlho. Keďže voda v záchodovej mise obsahuje baktérie a iné mikróby z výkalov, moču a možno aj zvratkov, budú sa nachádzať aj v kvapkách vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Každý gram ľudských výkalov obsahuje miliardy baktérií, ako aj vírusy a dokonca aj niektoré plesne. Našťastie, dnešná technológia toaliet minimalizuje množstvo výparov vystrelených do ovzdušia, kým nie je spláchnutá klapka. Stále je však potrebné mať to na pamäti.

2 Replies to “Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

  1. Autor clanku je tak retardovany ze da do clanku aj video v ktorom je vyslovene pofedane ze to neucinkuje a neodporuca sa nic davat do nadrzky wc

  2. Neviem či to účinkuje ale viem že nemôžeš nechať,voľne plávať v nádržke nič,čo môže zablokovať pohyblivé časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *