Rozumní majitelia áut si v zime vždy dávajú bublinkovú fóliu do auta

zamrznute celne okno

Ranné škrabanie okien je postrachom každého vodiča. Trvá dlho a vyžaduje si veľa úsilia, takže často prichádzame do práce neskoro. Namiesto míňania peňazí na špeciálne rozmrazovače použite trik s bublinkovou fóliou.

Hoci sa bublinková fólia spája predovšetkým so zabezpečením balíkov, má aj mnoho ďalších užitočných využití. Málokto vie, že vám môže pomôcť vyhnúť sa poškriabaniu okien auta.

V obchodoch sú síce k dispozícii špeciálne kryty na autá, ktoré zabránia poškrabaniu snehu, nie sú však najlacnejšie. Oplatí sa siahnuť po lacnej domácej alternatíve.

Chráni bublinková fólia pred mrazom? Vystrihnite ju a pripevnite na okno

Ľudia, ktorí nemajú garáž, dobre poznajú problém ranného škrabania okien. Niekedy sa stáva, že napriek zakúpeniu špeciálnych rozmrazovacích prostriedkov ľad odmieta zmiznúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí pije kávu nesprávne a zbytočne si zaťažujú telo. Robte to takto

Namiesto toho, aby ste každý deň vstávali o pol hodiny skôr, aby ste dali okná do poriadku, vezmite si z domu kúsok bublinkovej fólie a položte ju za stierače.

Stačí jeden dlhý a široký pás, ktorý zabráni zamrznutiu okien. Môžete si byť istí, že fólia cez noc nespadne, pretože vďaka stieračom zostane na skle celý čas správne nalepená. Prípadne si môžete odstrihnúť väčší kus a bočné strany fólie zaklapnúť na dvere.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Arónia kvitne už v marci. Jej plody budú šialene rásť

Na čo používate bublinkovú fóliu? Patent na netesniace okná

Bublinková fólia má vysoké tepelnoizolačné vlastnosti. Tlmí a chráni a zároveň je mimoriadne pružná a odolná voči poškodeniu. V zime ju využijete nielen v aute, ale aj doma. Ak máte dojem, že vaše okná netesnia a doma je vám neustále zima, nastrihnite fóliu na rovnakú veľkosť ako sklo. Vypuklú stranu fólie a okno zvnútra postriekajte vodou. Pripevnite fóliu na sklo. Izolačná vrstva nepohlcuje energiu, ale odráža ju. Vďaka tomu bude váš domov okamžite teplejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *