Nevyhadzujte rolku z toaletného papiera. Je až neuveriteľné, čo všetko dokáže

roll g1517eeb0a 1920

Elegantné vianočné dekorácie nájdete v ponukách mnohých obchodov a niektoré z nich môžu mať naozaj atraktívne ceny. Tie najkrajšie vianočné ozdoby si však môžete vyrobiť aj sami doma. Stačí vám na to niekoľko predmetov, ktoré zvyčajne končia v koši.

Sociálne médiá sú plné nápadov, ako si vyzdobiť domov na Vianoce. Medzi týmito inšpiráciami sú aj tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť lacné vianočné dekorácie vlastnými rukami za pár drobných. Výsledný efekt bude nielen originálny, ale aj mimoriadne krásny a vlastnoručne vyrobené vianočné dekorácie potešia každého vášho hosťa.

Ako si vyrobíte vianočné dekorácie, ktoré zaujmú? Všetko, čo potrebujete, je niekoľko roliek od toaletného papiera.

Chcete si vyrobiť vlastné vianočné ozdoby? Vlastnoručne vyrobené bytové doplnky určite dodajú vášmu domovu jedinečnú atmosféru. Inšpiráciu môžete nájsť na sociálnych sieťach. O jednu z nich sa podelila používateľka Instagramu s profilom @mamiart119. Na prípravu krásnych príveskov v tvare nápadných hviezdičiek alebo snehových vločiek nepotrebujete veľa výrobkov. Stačia vám len rolky od toaletného papiera, lepidlo a prípadne farby, ktorými môžete dekorácii dodať farbu podľa vlastnej fantázie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Roličku od toaletného papiera rozrežte pozdĺž najdlhšej strany. Rozložte ju a potom ju preložte šikmo, aby vznikol trojuholník. Okraje spájajúce obe strany rolky zlepte a opäť rozložte. Hotový kartón zarovnajte odstrihnutím prebytočnej časti tak, aby vznikol rovný štvorec. Potom preložte hotový štvorec na polovicu a získate tvar trojuholníka.

Rozstrihnite ho v rovnakých rozostupoch, pričom na spojenie dekorácie zostane len niekoľko mm. Obráťte strapce naruby a zlepte ich, aby ste vytvorili vzor snehovej vločky. Rovnakým spôsobom spracujte ďalšiu rolku toaletného papiera a zlepte jej strany tak, aby vznikla hotová hviezda. Nakoniec ju môžete namaľovať ľubovoľnou farbou.

Lacné vianočné ozdoby na stromček aj mimo neho. Pripravené za pár okamihov

Rovnako pôsobivé hviezdy môžete vytvoriť aj z roliek od toaletného papiera o niečo jednoduchším spôsobom. Rolku rozdeľte na niekoľko úzkych, rovnakých častí a potom dlhšie strany zlepte k sebe, aby ste vytvorili dekoráciu v tvare snehovej vločky alebo hviezdy. Hotovú dekoráciu namaľujte a potom k nej priviažte ozdobnú stuhu, aby ste ju mohli zavesiť na stenu, alebo vianočný stromček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *