Ukrajinci sa snažia zabiť Putina a sú stále bližšie

putin g6e9984c01 1920

Zástupca šéfa ukrajinskej spravodajskej služby prezradil, že ruský prezident Vladimir Putin je na ukrajinskom zozname obetí. Vadim Skibickij dodal, že jeho podriadení pátrajú aj po najvyšších ruských vojenských veliteľoch.

V rozhovore pre nemecké médium Die Welt v stredu Skibitsky dostal otázku, či sa jeho služba snaží zavraždiť ruskú hlavu štátu. Ukrajinský predstaviteľ odpovedal slovami, že prezident Putin „si všíma, že sa k nemu stále viac približujeme“.

Podľa Skibitského sa ukrajinskej spravodajskej službe nepodarilo Putina zabiť, pretože „zostáva zalezený“, ale dodal, že ruský vrchný veliteľ „teraz začína vystrkovať hlavu“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Keď sa však objaví na verejnosti, spravodajská služba si „nie je istá, či je to naozaj on“, zdôraznil Skibitsky.

Dodal, že jeho podriadení sa „snažia zabiť“ Jevgenija Prigožina, šéfa súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov boli tiež označení na likvidáciu ukrajinskou spravodajskou službou, tvrdil jej zástupca.

Na otázku, či Kyjev stojí za vraždami novinárky a aktivistky Darje Duginovej v auguste minulého roka a vojenského blogera Vladlena Tatarského koncom apríla, ako aj za pokusom o atentát na spisovateľa Zachara Prilepina začiatkom tohto mesiaca, Skibickij vyhlásil, že išlo o „vnútornú prácu“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ukrajinský predstaviteľ tiež tvrdil, že rôzne skupiny v rámci ruskej elity medzi sebou bojujú o moc.

Skibitsky dodal, že ruskí „propagandisti“ nie sú pre jeho službu prioritnými cieľmi na rozdiel od veliteľov ruských vojenských jednotiek. Tvrdil, že Kyjevu sa podarilo zavraždiť niektorých z týchto najvyšších predstaviteľov, ale odmietol uviesť akékoľvek mená alebo čísla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *