Žilinčanku so psíkom naháňal agresívny diviak v meste

diviak slovensko zilina

Obyvatelia a návštevníci Žiliny sú v posledných týždňoch čoraz znepokojenejší z prítomnosti diviakov na sídliskách Solinky a Vlčince. Diviačica s niekoľkými mláďatami sa údajne pohybuje najmä v okolí Lesoparku Chrasť a areálu žilinskej univerzity. Píš o tom portál Žilinak.sk

Začínajú sa množiť prípady agresívneho správania diviakov voči ľuďom aj domácim zvieratám, čo vzbudilo obavy viacerých Žilinčanov. Jedna čitateľka dokonca kontaktovala redakciu Žilinak.sk a opísala svoju nepríjemnú skúsenosť.

Počas nedele, keď venčila svojho psíka v lesoparku, sa stretla s veľkým diviakom, ktorý ju začal naháňať. „Keď som videla rozrytú zem pri ceste, chcela som sa odtiaľ vzďaľovať. Zrazu som zbadala diviaka pred sebou, a hneď začal bežať smerom ku mne. Naháňal ma asi 50 metrov, bolo to veľmi nebezpečné. V okolí boli ľudia, mamičky s deťmi a cyklisti, tak som ich varovala, aby sa odtiaľ rýchlo vzdialili,“ opísala svoje stretnutie s diviakom mladá Žilinčanka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Diviaky sa údajne objavujú aj v blízkosti Cintorína Sovietskych vojakov, kde sa často zdržiavajú cyklisti a deti. Lesopark a jeho okolie sú obľúbenými miestami pre žilinských milovníkov psov, avšak správy o útokoch na psy ich začali od tejto oblasti odrádzať.

Prítomnosť divej zveri dokazujú aj rozrytá pôda a trus. „Považujem to za veľmi nebezpečné a riskantné na základe vlastnej skúsenosti. Chcela som vás informovať o tejto situácii, aby sme predišli tomu, že by sme začali riešiť problém až vtedy, keď by niekto utrpel vážne zranenie alebo stratil život. Údajne je diviačica rozzúrená, pretože chráni svoje mláďatá. Dúfam, že situácia bude vyriešená najbezpečnejším a najlepším spôsobom,“ dodala Žilinčanka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

Okrem toho čitateľka rovnakú správu zaslala e-mailom aj primátorovi mesta Petrovi Fiabáňovi, vedúcemu Oddelenia životného prostredia Mestského úradu Žilina Filipovi Koptákovi a viceprimátorovi Martinovi Kapitulíkovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *