Upratovačka milionárov prezradila lacný trik na žiarivo bielu kúpeľňu

bathroom g356e04603 1920

Každý by sa chcel v kúpeľni cítiť čisto a pohodlne. Žltkastá vaňa však môže vzbudzovať dojem nehygienického priestoru. Našťastie existuje jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa zbaviť nežiaducich škvŕn a usadenín bez toho, aby ste museli kupovať drahé čistiace prostriedky.

V kúpeľni sa radi usadzujú plesne, mastnota a usadeniny, a to nielen vo vani, ale aj v umývadle, na obkladačkách a dokonca aj v škárach medzi nimi. Aby ste si udržali hygienu v kúpeľni, je dôležité ju pravidelne čistiť. Častejšie čistenie prinesie oveľa menej práce ako snaha o odstránenie zanesených škvŕn a plesní, ktoré sa časom stávajú odolnými a vyžadujú si značné úsilie.

Používajte biely ocot

Pri čistení vane môžete siahnuť po bielom octe. Ideálne je mierne ho zriediť s vodou, aby ste nepoškodili glazúru vane. Ocot nastriekajte do vane, najmä na miesta, kde sú viditeľné zažltnuté škvrny, a nechajte pôsobiť. Potom vaňu jemne vydrhnite kefou a opláchnite ju horúcou vodou alebo vodou s pridaným jablčným octom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Ocot má tú výhodu, že nielen zosvetľuje povrch, ale aj odmasťuje a dezinfikuje. Vaša vaňa zostane po tomto postupe dokonale čistá.

V prípade starších škvŕn a usadenín samotný ocot nemusí stačiť. Skúste zmiešať ocot so sódou bikarbónou a vytvoriť hustú pastu. Naneste ju na problematické miesta a nechajte pôsobiť. Tento hustejší roztok by si mal poradiť aj s tými najodolnejšími škvrnami. Po uplynutí dostatočného času pastu jemne vydrhnite a vaňu opláchnite vodou.

Upozornenie.

Ak ste niekedy riešili problém s upchatým odtokom v sprche, vani alebo umývadle, pravdepodobne viete, aké to môže byť frustrujúce. Najčastejšími vinníkmi sú vlasy, fúzy a zvyšky mydla a čistiacich prostriedkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Opäť vám môže pomôcť ocot a jedlá sóda. Stačí, ak do odtoku nasypete sódu bikarbónu a zalejete ju octom. Táto zmes začne vrieť a vyplaví usadeniny a nečistoty z odpadu. Po vyčistení odtoku dôkladne vypláchnite drez horúcou vodou. Podobný postup môžete urobiť aj preventívne, aby ste predišli upchatiu odtoku.

Nezabudnite, že pravidelná údržba kúpeľne je kľúčom k jej dlhodobej čistote a hygiene. Pomocou bežne dostupných ingrediencií, ako je ocot a jedlá sóda, môžete dosiahnuť skvelé výsledky bez toho, aby ste museli míňať na drahé čistiace prostriedky. Takže keď sa budete nabudúce snažiť vyčistiť vaňu, určite využite tieto jednoduché triky a užite si kúpeľňu vo vlastnej oáze čistoty a pohodlia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *