Urobte to pred odchodom na dovolenku a nebudete musieť žiadať ostatných o zalievanie kvetov

daisies 1346049 1920
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Príprava na dovolenku nie je len o doplnení chýbajúcich šatníkov, kúpe opaľovacieho krému a zbalení kufra. Dôležité je postarať sa aj o domácnosť, aby sa počas vašej neprítomnosti nestalo nič nepríjemné. Pred odchodom je tiež dobré chrániť svoje kvety, aby ste po návrate nevideli ich uschnuté zvyšky. Odporúčame vám, ako to urobiť.

Väčšina z nás pred odchodom na dovolenku odovzdá kľúče od bytu niekomu z rodiny alebo priateľom a požiada ich, aby pravidelne zalievali naše rastliny. Zapojenie ďalších osôb však nie je vždy možné. Čo by ste mali v takejto situácii urobiť? Ako chrániť svoje kvety pred odchodom, aby nezvädli? Existuje niekoľko jednoduchých trikov, ako zabezpečiť, aby vaše rastliny počas vašej neprítomnosti dostávali správne množstvo vody.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Urobte trik so stopkou paradajky a vydrží vám doma oveľa dlhšie čerstvá

Ako chrániť svoje kvety pred odchodom?

V prvom rade musíte zabezpečiť, aby boli vaše rastliny chránené pred slnkom a vysokými teplotami a aby mali dostatočnú cirkuláciu vzduchu. Zoberte ich z okenných parapetov a umiestnite ich do najchladnejšej, ale najsvetlejšej miestnosti čo najďalej od okien. Chodba a kúpeľňa budú skôr zlou voľbou (pokiaľ v nich nemáte veľké okná, ktorými preniká veľa svetla). Dvere do kuchyne a kúpeľne nechajte otvorené. Tieto miestnosti majú vetracie mriežky, ktoré rastlinám zabezpečia stály prísun čerstvého vzduchu.

Čo môžete urobiť, aby vaše kvety pri odchode nevyschli?

Teraz, keď už viete, ako chrániť svoje kvety pred odchodom, aby neboli vystavené nepriaznivým účinkom slnka a tepla, je čas povedať vám, ako môžete zabezpečiť ich správnu hydratáciu. Existuje niekoľko spôsobov, z ktorých si môžete vybrať.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Denný horoskop na sobotu 18. januára 2025

Využite fľaše na nápoje. Nalejte do nich vodu a nasaďte uzávery, ktoré však nedoťahujte. Fľaše zakopte do kvetináčov uzávermi nadol. Ide o to, aby voda pomaly prenikala cez neutiahnuté uzávery do pôdy a zvlhčovala ju. Pred odchodom si túto metódu vyskúšajte, aby fľaše neboli naskrutkované príliš pevne alebo príliš slabo. V prvom prípade bude voda prúdiť príliš pomaly a v druhom príliš rýchlo.

Vytvorte si domáci „skleník“. Dno veľkého hrnca posypte malými kamienkami a umiestnite na ne kvetináče. Rastliny výdatne zalievajte. Vodu nalejte aj na kamene. Celé to zakryte priehľadnou fóliou. Do fólie urobte niekoľko otvorov, aby mali kvety prístup k čerstvému vzduchu. Tento trik udrží kvetináče vlhké približne týždeň.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Nedávajte do mrazničky tieto potraviny. Úplne ich pokazíte

Aké špecializované prostriedky môžem použiť na ochranu svojich kvetov pred odchodom?
Ak vás tieto domáce prostriedky nepresvedčia, môžete použiť špecializované prípravky. Kúpte si hydrogél v záhradkárskom obchode a niekoľko dní pred odchodom ho primiešajte do zeminy v kvetináčoch. Potom rastliny výdatne zalejte. Prípravok absorbuje prebytočnú vodu a počas vašej neprítomnosti ju postupne uvoľňuje. Môžete použiť aj minerálne tablety na stabilizáciu vlhkosti.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *