USA odpálili plynovod Nord Stream, tvrdí investigatívny novinár. Veď toto začne 3.svetovú!

europe pipelines 73532

Bombardovanie plynovodu Nord Stream bolo tajnou operáciou, ktorú nariadil Biely dom a vykonala CIA, tvrdí skúsený investigatívny novinár.

Seymour Hersh, autor ocenený Pulitzerovou cenou, tvrdí, že americkí hlbinní potápači pod zámienkou vojenského cvičenia NATO nastražili pozdĺž plynovodu míny, ktoré neskôr na diaľku odpálili.

V septembri séria silných výbuchov zničila plynovody Nord Stream 1 a 2, ktoré vedú cez Baltské more z Ruska do Nemecka a dodávajú lacný plyn do kontinentálnej Európy. Čoskoro sa ukázalo, že išlo o úmyselný útok, ale páchateľa sa zatiaľ nepodarilo identifikovať.

Biely dom/CIA tvrdí, že správa o výbuchu plynovodu Nord Stream „je úplne nepravdivá a úplne vymyslená“.

Nemecký minister: Ukrajina by mohla mať prvé tanky Leopard 2 v marci alebo apríli

Západné krajiny by mohli dodať prvý prápor nemeckých tankov Leopard 2 na Ukrajinu v marci alebo apríli tohto roku. Povedal to dnes vo Varšave nemecký minister obrany Boris Pistorius. Podľa agentúry Reuters dodal, že tento prápor bude pozostávať z približne 31 tankov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„V prvých štyroch mesiacoch tohto roka by sme mohli dodať aspoň jeden prápor, možno do troch mesiacov, a potom musíme pokračovať čo najrýchlejšie,“ povedal Pistorius.

Ukrajinský prezident Zelenskyj sa v Paríži stretne s Macronom a Scholzom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa dnes večer v Paríži stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Oznámil to Elyzejský palác, čím potvrdil predchádzajúce správy médií.

Ukrajina získala späť 128 deportovaných detí z Ruska, tvrdí úradník

Ukrajine sa podarilo vrátiť 128 detí z Ruska, ktoré ruské okupačné orgány násilne odviedli z ich vlasti. Oznámila to Julia Usenková z ukrajinskej generálnej prokuratúry, ktorá má na starosti ochranu záujmov detí, informovala tlačová agentúra Ukrinform. Usenková dodala, že viac ako 50 z vrátených detí je so svojimi rodičmi alebo opatrovníkmi v krajinách Európskej únie. Podľa agentúry Ukrinform sa v Rusku môže nachádzať viac ako 16 000 neplnoletých Ukrajincov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Ukrajinská armáda hlási odrazenie ruských útokov pri 22 dedinách na východe krajiny

Ruské invázne sily sa snažia prevziať úplnú kontrolu nad Doneckou a Luhanskou oblasťou na východe Ukrajiny, uviedol ukrajinský generálny štáb vo svojej operačnej správe. Uviedla, že ukrajinskí obrancovia počas uplynulého dňa odrazili ruské útoky v 22 dedinách vrátane Bachmutu a deň predtým hlásili odrazenie útokov v desiatke miest a dedín. Podľa agentúry Reuters Rusi zintenzívnili zimné útoky na východnej Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *