Zelenský dnes lieta po celej Európe od Londýna po Paríž. Prehovára vodcov k niečomu veľkému?

zelensky

Neohlásená návšteva Spojeného kráľovstva sa mení na cestu po Európe. Francúzska televízia BFMTV s odvolaním sa na svoje zdroje napísala, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by mal v stredu pricestovať z Londýna do Paríža.

V Británii sa Zelenskyj stretol s premiérom Rishim Sunakom a vystúpil v tamojšom parlamente. Očakáva sa, že ho prijme kráľ Karol III.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v stredu večer v Paríži stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

Účel cesty ukrajinského prezidenta, ktorý opustil svoju krajinu len druhýkrát od začiatku invázie na Ukrajinu v minulom roku (prvýkrát letel do USA), je jasný. Vyjadriť vďačnosť za podporu a požiadať o ďalšiu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Zatiaľ čo Zelenského presun na Britské ostrovy bol prekvapením, médiá od začiatku týždňa špekulovali, že hlava štátu napadnutého Ruskom navštívi vo štvrtok Brusel na samite Európskej únie. Tieto špekulácie sa zatiaľ nepotvrdili, avšak hovorca šéfa samitu EÚ Charlesa Michela uviedol, že predseda Európskej rady pozval Zelenského na samit 27 krajín.

Ukrajinská armáda hlási odrazenie ruských útokov pri 22 dedinách na východe krajiny

Ruské invázne sily sa snažia prevziať úplnú kontrolu nad Doneckou a Luhanskou oblasťou na východe Ukrajiny, uviedol ukrajinský generálny štáb vo svojej operačnej správe. Uviedla, že ukrajinskí obrancovia počas uplynulého dňa odrazili ruské útoky v 22 dedinách vrátane Bachmutu a deň predtým hlásili odrazenie útokov v desiatke miest a dedín. Podľa agentúry Reuters Rusi zintenzívnili zimné útoky na východnej Ukrajine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Krajina získala späť 128 deportovaných detí z Ruska, tvrdí úradník

Ukrajine sa podarilo vrátiť 128 detí z Ruska, ktoré ruské okupačné orgány násilne odviedli z ich vlasti. Oznámila to Julia Usenková z ukrajinskej generálnej prokuratúry, ktorá má na starosti ochranu záujmov detí, informovala tlačová agentúra Ukrinform. Usenková dodala, že viac ako 50 z vrátených detí je so svojimi rodičmi alebo opatrovníkmi v krajinách Európskej únie. Podľa agentúry Ukrinform sa v Rusku môže nachádzať viac ako 16 000 neplnoletých Ukrajincov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *