Ušetrite stovky eur na kúrení týmito trikmi

kurenie 1

Vzhľadom na neustále rastúce ceny energií všetci hľadáme spôsoby, ako ušetriť na účtoch za vykurovanie. Slovenské domácnosti objavili účinné metódy na zníženie účtov za vykurovanie a jednou z nich je používanie potravinovej fólie.

Pomáha v boji proti únikom tepla

Potravinárska fólia, ktorá sa bežne používa na balenie potravín, sa dá použiť aj ako izolačný materiál. Možno ju umiestniť do medzier v zle izolovaných alebo nastavených oknách, aby sa zabránilo úniku tepla. Tým sa môžu účinne znížiť tepelné straty a ušetriť náklady na vykurovanie. Pravidelná výmena fólie zabezpečí zachovanie izolačných vlastností.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Fólie na radiátory

Ďalším využitím potravinárskej fólie môže byť aplikácia za radiátory. Takto sa môže teplo odrážať späť do miestnosti namiesto toho, aby unikalo do stien. Tento trik môže byť účinný najmä v starších domoch s nedostatočnou izoláciou.

Zlepšenie izolácie suterénu a podkrovia

V pivniciach a podkroviach, kde je izolácia často slabá, možno na posilnenie existujúcej izolácie použiť potravinovú fóliu. Tým sa zníži únik tepla cez strop alebo podlahu.

Izolácia starých okien

Pri starších oknách, ktoré nemajú dvojité zasklenie, možno použiť potravinársku fóliu ako dodatočnú izolačnú vrstvu. Nanesením fólie priamo na sklo a jej opatrným pripevnením na okenný rám možno vytvoriť dodatočnú bariéru proti chladu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ chystá ďalší zákaz. Nedajú nám v "Mekáči" už obľúbené omáčky?

Fólia ako izolácia podlahy

Ak podlaha nie je dostatočne izolovaná, možno na povrch podlahy pod koberce alebo iné podlahové krytiny umiestniť niekoľko vrstiev potravinárskej fólie. Tým sa znížia tepelné straty cez podlahu.

Izolácia ventilačných potrubí

V domácnostiach s nepoužívanými vetracími kanálmi možno potravinársku fóliu použiť na ich dočasné zablokovanie počas zimných mesiacov, čím sa zabráni úniku tepla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *